-You're confused. -No, I'm peculiar.

2. february 2014 at 15:43 | Nell |  books
Občas se vám stane, že dočtete knížku, a nevíte, co s životem. Nevíte, co máte říct. Jenom si lehnete a ležíte, přemýšlíte nebo jenom koukáte do stropu. Někdy se o to musíte podělit s co nejvíce lidmi, protože vás to tak nadchlo, že prostě nemůžete mlčet. A někdy, jako se to tentokrát stalo mě, jste tak překvapení, že nemůžete myslet na nic jiného, jste mimo, ale máte tak obrovskou chuť to někomu říct, že napíšete na facebook, na tumblr, všude možně (a samozřejmě i na blog). Abych to nekomplikovala, prostě existuje i možnost, která obsahuje první i druhé.

Asi před rokem jsem psala o Sirotčinci pro podivné děti, tehdy to bylo ještě na blogspotu a netušila jsem, že si někdy další díl přečtu. Během roku se může stát a změnit spousta věcí, co myslíte?Ale teď už ke knížce.
Abych se přiznala, čekala jsem od toho hrozně moc. Čekala jsem, že to bude plné akce, že se tam budou dít věci, o kterých nemám ani ponětí, těšila jsem se na záhadné fotografie, těšila jsem se na schopnosti všech dětí, těšila jsem se úplně na všechno, co by se tam mohlo vyskytnout. I na ty hnusné věci, protože to k tomu opravdu patří.
Všechno to tam bylo. Ale zároveň mi tam něco chybělo. Nevím přesně, co to bylo. Ale něco jo, protože po celou tu dobu ta knížka nebyla úplná, aspoň pro mě ne.

Líbilo se mi, jak všichni zmoudřeli, zlepšili se, a možná i trochu vyrostli. Líbilo se mi, že Jacob nebyl ten hloupý kluk, který neví, kterou nohou má jít první, ale stal se z něj podivný, měl rozum a chránil ostatní. Naproti tomu mě trochu štvala Emma, která všemu až moc velela, ale je pravda, že díky ní a Jacobovi by se daleko nedostali.

Nedokážu říct, jestli se mi ta knížka líbila. Děj mě moc nedostal, nic mě moc nedostalo, až na posledních pět stránek. V jednu chvíli jsem byla strašně překvapená, když Emma chtěla po Jacobovi, aby odešel. Bála jsem se, že budu mít v seznamu další knížku s takovýmto koncem. Ale ne, dobrý, v pohodě, vyřešilo se to. Nádech, výdech. Posledních několik stránek. Jak možná víte, Jacob byl uvězněný, dalo by se říct, v minulosti. Rodiče si mysleli, že je mrtvý. A pak se najednou všichni dostali do přítomnosti a zavolal mu otec. Celý druhý díl byly vlastně tři dny, takže to bylo ještě docela v pohodě. Ale on mu nemohl nic vysvětlit, nemohl s ním ani moc dlouho mluvit. Otec mu pořád říkal, že je zmatený, že není úplně v pořádku a tak, ale on mu nakonec řekl, že je podivný. A to byl konec a já jsem nevěděla co dělat, protože jak může knížka skončit takhle?
Konec byl tak příšerný, ale bylo to asi to, co se mi na této knížce líbilo nejvíc.

Nechci to hanit, nechci říkat, že se mně to nelíbilo, protože mně se to líbilo. Ale čekala jsem mnohem víc. Kdybych měla udělat křivku, která by znázorňovala můj vztah k těmto dvěma knížkám, u Sirotčince by stoupala přímo nahoru, a naopak u Hollow City by dost prudce klesala. Sirotčinec byl o dvě stě procent lepší, nerada to říkám, ale opravdu to tak je.

Jestli jsem to správně pochopila, má být i třetí díl. A já proto neztrácím naději a doufám, že třetí díl bude aspoň tak dobrý jako první a že se tam všechno vyřeší a dotáhne dokonce, a tím pádem já budu moct o této sérii tvrdit, že je jedna z mých nejoblíbenějších.

A abych přidala aspoň jedno z nejkrásnějších quotes, který znám...

"Laughing doesn't make bad things worse any more than crying makes them better. It doesn't mean you don't care, or that you've forgotten. It just means you're human."

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maruška Maruška | Email | Web | 2. february 2014 at 19:02 | React

Citát je opravdu krásný, nádherný, prostě... pravda to je. :'))

Co se tvých pocitů týče, naprosto jim rozumím. Znám to. Dočtu knížku a nevím, co mám dělat. Novou knížku číst NEMŮŽU, protože jsem se z této ještě nedostala, musím nad ní přemýšlet. Musím se zaobírat maličkostmi, musím! Jinak to nejde. A to pak poznáš dobrou knížku. Když ji dočteš, nemůžeš se pak vrhnout na další. :)

Neznám ani jednu z knížek, které jsi zmiňovala, ale mohla bys mi je když tak doporučit na Goodreads? :) byla bys moc hodná. :)

Tento článek byla zřejmě asi jenom taková vykecávačka/recenze, viď? Potřebovala jsi to vypsat, co? :D Znám to. :) Nic-mé-ně, pěkná vykecenze. ;)

2 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 2. february 2014 at 19:35 | React

Mě přijde, že pokaždé když je nějaká série knih a je více dílů tak vždycky nějaký ten díl je slabší než ty ostatní. Nechápu, ale proč to tak je když to píše stejný autor a všechno, ale skoro vždycky tomu tak je.
Napsala jsi tu recenzi moc hezky a knížka je lákává :)

3 Holly Holly | Web | 3. february 2014 at 9:57 | React

Tú knihu si rozhodne prečítam ^^ Už keď som na gr videla že to čítaš tak ma to zaujalo a recenzie kde človek povie že nie všetko je dokonalé ma prinútia prečítať si tú knihu ešte viac lebo mám ten pocit že si chcem na danú vec vytvoriť vlastný názor a zistiť či budem mať rovnaký problém alebo nie.

Ten citát je naozaj nádherný :3 Och mám pocit že sa ho naučím naspamäť a dám si ho na stenu (aj keď za tú stenu by ma asi zabili rodičia xd)

SHERlocked :333 NELL TY SI MI NEPOVEDALA ŽE TEN SERIÁL MILUJEŠ! PREČO SI TO AJ S JASS TAJILA? JE TO DOKONALOSŤ :3 LEN ŠKODA ŽE PO TAK DLHEJ DOBE ČAKANIA NA TRETIU SÉRIU, TÁ DOKONALÁ SÉRIA SKONČILA TAK RÝCHLO...ALE UŽ JE POTVRDENÁ ŠTVRTÁ A ZREJME BUDE AJ PIATA :333 TO JE AAAWWWWW.

4 Lour Lour | Web | 3. february 2014 at 15:28 | React

Tuším, že včera jsem se zrovna dívala na GR a viděla jsem, že ji čteš, tak mě to taky hned zaujalo. Pamatuju si, jak jsi psala recenzi na první díl a taky vím, že jsem se na tu knížku dívala v knihkupectví, ale nikde jsem ji neviděla. :( Ale už strašně dlouho si ji chci přečíst a štve mě, že jsem se k ní ještě nedostala. :( Nic méně, ty pocity, co popisuješ znám naprosto přesně. Nedávno jsem dočetla Scarlet (měsíční kroniky) a když jsem dočetla poslední stránku, tak jsem prostě jen zírala. No a asi týden jsem se potom neodhodlala začít číst nějakou další knížku. :D Citát je nádherný! Musím si ho někde uložit. :)

5 alfalfa alfalfa | Web | 5. february 2014 at 20:01 | React

Už podľa toho obalu a tvojho rozprávania sa to zdá ako naozaj skvelá kniha. Ja sa priznám, že som o nej nepočula, ale ako vravím, svojím článok si ma presvedčila a rozhodne si ju raz prečítam :)

6 cute-boom cute-boom | 8. february 2014 at 11:39 | React

Já moc knihy nečtu, takže jsem o knížce neslyšela, ale zní dobře :O:)

7 Smajlík Smajlík | Web | 8. february 2014 at 19:07 | React

O tejto knižke som nikdy nepočula a rovnako tak ani o jej prvom pokračovaní. Obrázok na mňa pôsobí trochu strašidelne a to ma na tom asi najviac lákalo. A samozrejme, tvoja recenzia. Tie som mala vždy rada. Takže vďaka nej si možno túto knihu niekedy prečítam.

A ďakujem :)

8 sleepyhead sleepyhead | Web | 8. february 2014 at 20:13 | React

Já měla nedávno stejný pocit kvůli knize Hvězdy nám nepřály. Tuhle knížku miluju, miluju její sarkazmus a to, jak mě v nejmrazivějších chvílích příjemně zahřeje. A řekněme, že když jsem se dozvěděla, že bude zfilmovaná měla jsem na hrudi takový nepříjemný pocit, že to jen bude další teen slaďák pro malé holky. Protože přiznejme si to, většina filmů je nemožná ve filmové verzi. A já se toho strašně bála s knihou Hvězdy nám nepřály, ale pak..na minutu jsem viděla, že mám obavy jen kvůli tomu, jak moc pro mě tato kniha znamená, a že napříč celé mé nespokojenosti s výběrem herců, jsem ráda, že uvidím, jak si to lidé představují na filmovém plátně. A upřímně jsem zvědavá, jestli jsou jejich představy, alespoň s poloviny stejné jako ty moje.

Pár dní jsem odolávala traileru, a když jsem se na něj konečně podívala, chvěla jsem se nervozitou, že to bude stát za nic. A? Jedna slza následovala druhou a při závěrečném OKAY, jsem přivřela své oči a nechala spustit poslední slzu. Byl to uspokojivý pocit zjistit, že mé obavy se nenaplnily.

A proto doufám, že třetí kniha bude stejně skvělá jako první. A ty budeš spokojená s dějem, koncem a se vším, co na těchto knihách zbožňuješ. Protože pokud je něco horšího, tak jsou to velká očekávaní, která se nenaplní.

Btw stojí za zmínku, že je to úžasně napsané?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement