Nemá smysl se vyhýbat Valentýnu.

14. february 2014 at 17:50 | Nell |  writing about anything
Čtrnáctého února jako by se během pár sekund rozšířila nějaká epidemie, která na vás čeká na každém kroku. Ta epidemie se jmenuje Valentýn. Abych byla upřímná, štvou mě všechny články, které o tom kdo píše. Ale neodpustím si o tom taky něco nenapsat, protože jsem sobec a chci, abystě věděli, co si o tom myslím konkrétně já.


Když se na to podívám bez všech věcí kolem, bez všeho nadávání a různých přimyšlených věcí, líbí se mi to. Protože je hezké mít speciální, oficiální den, kdy si všichni říkají, jak se mají rádi. Je to milé, každého to potěší. Teda, každého, komu to někdo řekne. Všichni ostatní jenom stojí opodál a je jim líto, že jim ten den ještě nikdo neřekl, jak moc je má rád. Není v tom nic zlého, proč by někdo někomu nemohl říct, že ho má rád, proč by pro to nemohl být speciální den. Ale... Poslední dobou, nebo to tak možná bylo vždycky, je z toho komerční záležitost. Všichni se předhání, kdo koupí lepší čokoládu, kytku. Obchoddy mezi sebou soutěží, kdo má hezčí výzdobu, kdo prodává víc tematických věcí, kdo na Valentýn naláká víc zákazníků. Mám dojem, že to od říkání, jak se máme rádi, došlo k soutěžení mezi sebou, kdo to dá najevo líp. A přesně tohle mi celý svátek dost zhnusilo. Protože kdo se sakra stará o to, jak mu někdo dá najevo lásku, když mu ji najevo dá?

Další věc je, proč ten den vůbec musí existovat. Proč to každý tak musí řešit. Proč? Nevím jak vy, ale já vidím Valentýn jako každý jiný den. A nemyslím to tak, že nemám nikoho, s kým bych to slavila (to nemám, ale nedělám z toho show roku), takže na to kašlu a sežeru na posezení celou čokoládu. Protože to by se nijak nelišilo od mých krizovějších dní, a Valentýn je přece den, kdy se připomíná něco dobrého, ne? Myslím to tak, že přece není potřeba mít speciální den pro to, abychom někomu řekli, že ho máme rádi. Protože pokud toho člověka opravdu rádi máme, nečekáme na Valentýn. Řekneme mu to, kdykoliv je k tomu příležitost. Protože 14. února toho má podle mě každý plné zuby. Sice ano, je to krásné, že zrovna v jeden den jsou na sebe všichni strašně hodní, dávají si dárky a chovají se k sobě hezky. Ale nemohlo by to tak být pořád?

Před dvěma lety (nebo tak nějak) každého štvalo, že nemá s kým slavit. Každý měl takové ty plány typu "sednu si k počítači a sním pár čokolád, vypiju spoustu alkoholu a pak se půjdu vyspat". Bylo strašně cool tohle říkat. Přestože to ve většině případů nebyla pravda. Loni jsem to říkala, ehm, taky. Pamatuju si, jak jsem byla na horách a psala jsem odsud, že je Valentýn, ale já ho neslavím, jenom piju čokoládu a čtu Bídníky. Opravdu si to pamatuju. Letos nic takového. Letos... Dalo by se říct, že jsem si uvědomila, jak je to trapné. Štve mě to. Protože Valentýnu se přece říká svátek zamilovaných, párů a podobně, ne? Ano, můžete nalepit srdíčko na skříňku všech vašich kamarádů, ale to není taková ta podstata, nebo ano? Protože TO by bylo hezké. Ale abych neodbíhala. Nikdo nás nenutí, abychom Valentýn slavili. Nemusíme si ho vůbec všímat (i když to je nemožné, vzhledem k facebooku a tumblru). A nikdo neříká, že kdo neslaví Valentýn, musí ho kritizovat. Což je můj případ. Ale zakázané to taky není.

Jestli jsem se někoho dotkla, tak se omlouvám. Ale... Nemohla jsem si pomoct a těch pár vět jsem opravdu napsat musela, protože tato podoba Valentýnu mě štve. Jediné, co mi přišlo fakt hezké, bylo, když jsem viděla na ulici kluky a chlapy s kytkami. To je milé.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Smajlík Smajlík | Web | 14. february 2014 at 18:54 | React

Ani ja nemám rada tento sviatok. Pre mňa je to úplná romantická sračka (sorry za vyjadrenie, ale ja to tak volám (A)). A podľa mňa je to úplne zbytočný sviatok. Pretože to, že niekoho milujem môžem vyjadriť každý jeden deň v roku a nepotrebujem na to nejaký špeciálny deň. Ale priznám sa, dnes som i ja v mojej triede patrila medzi ľudí, ktorí vyrábali valentínky. Ale skôr sme to poňali z tej srandovnej stránky a aspoň v budúcnosti budeme mať na čo spomínať. :)

2 Al. Al. | Web | 14. february 2014 at 18:54 | React

Já Valentýna nijak moc neřeším. Nejsem ten člověk, který nikoho nemá a utápí se v žalu a smutku (jestli se to tak dá nazvat :D). A i přesto, že mám přítele, tak to nijak nehrotím. Nic jsme si nekoupili, takže komerčnost nepodporujeme :D.
Ale uznejme, že i z Velikonoc a Vánoce se stal pouze chaos a vlastně už ani pomalu neplní svůj účel.
Na druhou stranu, myslím, že je dobré mít den pro zamilované. Každý se brání tím, že "pokud mám někoho rád, můžu mu to říct kterýkoli jiný den". To je sice pravda, ale to bychom potom mohli zrušit i Den matek nebo Den dětí (Kolikrát kdo své mamce řekl, že ji má rád a jen tak jí něco koupil?! Myslím, že takových lidí moc není, a proto je tu ten den, který nám to všem připomene).

Jinak, já jsem na internetu nic moc o Valentýnu nezaznamenala (kromě příspěvků blogerů, které ho především odsuzují :D).

3 ashen ashen | Web | 15. february 2014 at 19:33 | React

Valentín pre mňa nie je žiaden špeciálny deň, ale keď sa pozriem na ostatných, je to nice. Áno, hovorí sa "lásku treba vyznávať každý deň" a whatnot, ale je podľa mňa milé osláviť fakt, že ste spolu v nejaký konkrétny deň (aj keď na to sú výročia). Pozvať na večeru, kúpiť niečo cute alebo si len spraviť viac času pre seba.
Valentín nie je o nič viac komerčný ako Vianoce, Silvester alebo Veľká Noc. Je len iný a ľudia si na to nevedia zvyknúť.

4 alfalfa alfalfa | Web | 15. february 2014 at 20:20 | React

Ja si tiež myslím, že je pekné mať jeden oficiálny deň, ktorý bude vyhradený len pre lásku, pretože na Valentína je tej lásky naozaj všade strašne veľa. A musím sa priznať, že sa mi to páči. Ale skôr to všetko sledujem z diaľky, pretože tento "sviatok" nijak zvlášť neslávim. Ľuďom, ktorých mám rada sa snažím dávať lásku najavo po celý rok, ale samozrejme som si v tento deň neodpustila niečo pekné im povedať alebo napísať.

5 all. all. | Web | 15. february 2014 at 21:27 | React

vidím to všechno nějak podobně, dobře napsaný. a ten obrázek to vystihnuje, je to prostě běžný svátek, kdo chce ať si ho slaví kdo ne ať to nekazí ostatním ;)

6 Date tree Date tree | Email | Web | 16. february 2014 at 16:53 | React

Je takový pěkný pocit, když člověk cítí, že takhle jeden den v roce spojuje všechny páry na světě. (až na ty neskutečné hatery) samozřejmě, láska by se měla dávat najevo každý den, ale proč si jeden neudělat tím oficiálním? Já si třeba myslím, že i dárky by si měli lidé dávat, když chtějí a ne když musí - na Vánoce, narozeniny... :)

7 the lizz. the lizz. | Web | 16. february 2014 at 18:22 | React

já ten svátek nelsavím, přestože mám s kým:D příjde mi to takové nucené všechno:D:)

8 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 16. february 2014 at 20:11 | React

Valentýn neslavím a přijde mi to jako obyčejný den. Jak mi kamarád řekl, že Valentýn je jen americký bezvyznamný svátek tak mě nezbylo nic jiného než souhlasit. Možná je to hezký, že si zamilovaný dávají dárky jsou na sebe hodný a říkají jak se mají rádi, ale proč na to mít speciální den. Neměli bychom tomu druhému to říkat pořád a ne jen 14. února ? Přijde mi to jako nesmysl, ale jsou lidi co to děsně prožívají. Já jsem třeba měla tento týden praxi tak jsem viděla, že se dělalo snad 5 dortů na Valentýna. To mě celkem překvapilo nečekala jsem, že si někdo nechá udělat dort ve tvaru srdce kde je naspáno "miluji tě" a nebo oříškový dort a tam napsáno "miláčkovi". No prostě jsem to nepohopila :D Možná na to mám takový názor když jsem sama a třeba až se zamiluji ho budu slavit no uvidíme :)
Tvůj článek mi vyrazil dech a musím jen souhlasit. Napsala jsi to úžasně ve všech směrech. Máš prostě úžasný články k tématu :)

9 Kei Kei | Email | Web | 22. february 2014 at 9:33 | React

Bereš mi slova z hlavy o kterých nevím jak je napsat. ALe jak jsem četla tu část s komerčností tohodle lánku tak jsem jenom přikyvovala. Jasně valentýn nijak moc neprožívám, nejsem nadšená že jsem na svátek zamilovaných sama ale je to den jako každý jiný. Kdybych valentýna slavila, v mé hlavě se jako neideálnější dárek vykresluje jako objetí. Nic ví nechci. Utrácet peníze za vymyšlený svátek, vždyť není nijak významný.
Miluju tvoje články :33 a promiň za neaktivitu :( napravím se.. :D brzo.. :DD

10 Valentines Valentines | Email | Web | 22. february 2014 at 12:18 | React

Já Valentýn nejedu. Je to americký svátek, tak ať si ho slaví Američani. Nikdo nikoho nenutí aby ho slavil, čr je přece demokratický stát a každý má právo si vybrat. Mě na tom nejvíc štve, že na Valentýna nevidím zaláskované páry, ale jen lidi, kteří nadávají na valentýn a dělají jak jim jsou zhnusení, přitom kdyby někoho měli, blábolili by o tom celou hobu. Jediné, co mi přijde roztomilý jsou kluci s kytkama, ale to jsi už napsala. To je takový ňuňatý :3 Až budu někoho mít, tak ho možná slavit budu, ale já ještě nikoho neměla, takže se na to dívám zezhora - ani ho nemiluju ani ho nenávidím.

11 Anne Anne | Web | 1. march 2014 at 20:26 | React

Tvůj článek mě velice zaujal. V něčem máš pravdu.
Valentýn jsme vždycky slavili i v kruhu rodiny. I rodina je přeci tvoje láska.
A když jde o páry... přijde mi, že se to moc hrotí mezi lidma. Každý to  strašně prožívá, a jak jsi asi řekla, jaksi soutěží.
Ale jinak mi přijde jako super nápad, v ten speciální den vyjádřit tvé drahé polovičce (pokud ji máš) to, jak ho miluješ a užít si ten čas. Protože když ho máš, a nejsi s ním... chybí ti. Nebo aspoň tak to mám já.
Když se pár domluví, jestli Valentýn slavit nebo ne... nevidím v tom problém. Ten nápad vyjádření lásky nějak speciálně se mi líbí.
Ale pokud nikoho nemám, neřeším to. Prostě... ty reakce nezadaných mi přijdou přehnané:D
Valentýn v obchodech je ale hrozný...tak komerční záležitost!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement