January 2014

There once was a girl who had a friend that lived in the shadows.

22. january 2014 at 16:20 | Nell
Největší důvod, proč jsem si vůbec Zlodějku knih přečetla, byl film. Strašně moc jsem na to chtěla jít, ale nepřišlo mi správné to před tím nečíst. Takže jsem se do toho pustila a o pár měsíců později jsem se konečně dočkala filmové verze.

The Beginning of Everything

16. january 2014 at 20:14 | Nell
Po dlouhé době jsem zase napsala recenzi na knížku. A ne na jen tak ledajakou. Chtěla bych letos psát míň recenzí a víc článků, ale uvidíme, jak to půjde. Momentálně nemám moc času - znáte to, konec roku, každý den se musím učit a už mě z toho bolí hlava, nemá cenu se snažit něco napsat, protože se stejně nesoustředím, vím, že mám málo času, a celkově to vůbec není ono. Ale kousek jsem si utrhla, kvůli téhle boží knížce, blogu a vám. (A samozřejmě kvůli sobě, abych si trochu oddechla.)

Vůbec poprvé jsem o této knížce slyšela na nějaké facebookové stránce nějakého nakladatelství, kde psali, že to nejspíš vydají a že je to podobné knížkám od Johna Greena. No nepřečtěte se to! Musím jenom souhlasit. Opravdu, ta podobnost tam je. A to je úžasné, protože všichni víme, jaký je John Green génius, takže číst knížky, které jsou podobné těm jeho, to je vážně pocta. Docela dost se to podobalo Paper Towns, nebo mám aspoň ten pocit. Myšlenka byla sice jiná, ale postavy se mně zdály takové… Viděla jsem podobné rysy.

My nightmares are usually about losing you.

5. january 2014 at 16:09 | Nell |  writing about anything
Jak často se vám stane, že se vám v noci zdá sen? Poslední dobou, asi tak půl roku, jsem to zkoušela trochu pozorovat na sobě. Bohužel se mi často stává, že vím, že se mi sen zdál, ale za dva dny si to vůbec nepamatuju. Jsou však i takové, které se mi zdají třeba dvakrát, navazují na sebe a já jsem z toho trochu mimo, protože pak vůbec nevím, co je sen, a co sen není.
Jak říkám, zkoušela jsem to na sobě trochu pozorovat, ale intervaly snů se mi moc nepodařily. Došla jsem ale k jedné zajímavé věci: když spím dlouho, vyspím se krásně, spím po tom, co jsem unavená, sen se mi zdá. Je to takový zvláštní pocit. Normálně vstávám tak chvilku před půl sedmou, ale třeba o víkendu, když jdu spát později, anebo jsem prostě unavená, vstanu v osm a většinou se probudím z nějakého snu. Je to tak, že nejradši bych zase usnula a snila ten sen dál, protože většinou je to nějaký dobrodružný, úžasný sen, ale to nejde. Nikdy se neprobouzím tak, že bych umřela nebo těsně před dopadem na zem. Většinou je to tak, že se něco, co se řešilo celý sen, konečně vyřešilo, a už tam není nic zajímavého, tak se probudím.

Wonder

2. january 2014 at 14:31 | Nell |  books
Přišel jeden z dní, kdy nemám co číst, a tak jsem se rozhodla, že konečně, po té dlouhé době, během které si to pořád slibuji, si přečtu knížku Wonder. Nechápu, jak jsem tak dlouho mohla téhle úžasné knížce odolávat, dozvěděla jsem se od ní prostřednictvím Leny a jednoho z jejích předcházejících blogů někdy o prázdninách, a vážně nechápu, jak jsem to mohla celou tu dobu vydržet.

Knížky, které jsem přečetla v roce 201Tobias.

2. january 2014 at 14:08 | Nell |  books
1. Píseň ohně a ledu, 1 část (Hra o trůny) - George R. R. Martin
2. An Abundance of Katherines - John Green
3. The Beginning of Everything - Robyn Schneider
4. Na cestě - Jack Kerouac
5. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs
-
6. Hollow City - Ransom Riggs
7. Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan
8. A Study in Scarlet - Arthur Conan Doyle