Víkend, ze kterého mám plné zuby marmelády, krémů, čokoládových polev a pečení.

15. december 2013 at 17:34 | Nell |  diary
V sobotu ráno mamka odjela. Celý víkend neměla být doma, a proto jsme se s taťkou domluvili, že upečeme cukroví, možná jí na truc, možná aby neměla tolik práce. Jde o to, jak to ona uvidí.
Rozhodli jsme se, že upečeme linecký, išelský, ořechy a košíčky. Takže v sobotu dopoledne jsme se ségrou nastoupily do kuchyně a začaly vážit těsto. Odpoledne jsme pak pekli, rovnali upečené tvary do komínků a každou chvíli utírali stůl.
Dneska ráno jsme se ségrou dostaly za úkol namatlat do ořechů náplň, linecký slepit marmeládou a pokud možno u toho nenadělat nepořádek v obýváku, kde jsme pracovaly (dívaly jsme se při tom na první díl Hobita, a když už jsme u toho, nelíbí se mi to). Po chvíli to moje nedprůměrně pracovitá sestřička vzdala, takže těch dvě stě nebo kolik lineckých kytiček jsem musela slepovat já. Nestěžuju si, ale pochopte, že tohle se člověku zprotiví.
Potom jsem ořechy a išelský namáčela v čokoládě, což mě ze začátku bavilo, ale pak mě bolely ruce. Zní to, jako bych si šíleně stěžovala. Ale to není pravda, jenom říkám, co jak je. Když to vezmu kolem a kolem, bavilo mě to. Jsem ráda, že jsem to zkusila. Poprvé jsem pekla, a s taťkou. Což je vtipné, nezdá se vám? Netušila jsem, že s tím bude taková práce, ale už to mám za sebou, a když se podívám na všechny ty sladkkosti, sbíhají se mi sliny.Po obědě jsme ještě vyrazili do města, tak trochu omrknout trhy, protože já jsem ještě pár lidem potřebovala něco malinkýho koupit. No, našla jsem hezké věcičky, které se hodily, takže jsem to měla rychle za sebou a ani nikdo nebyl otrávený nebo tak. Dokonce i horkou hrušku jsem si dala.
Když jsme tak šli po Svoboďáku, všimla jsem si jedné paní. Mohlo jí být tak sedmdesát a vypadala smutně. Na ulici vidíte spoustu smutných lidí, ale téhle mi bylo fakt líto. Všichni kolem se usmívali a procházeli se, kupovali různé věci a bavili se s přáteli. Tahle paní ale ne. Bylo vidět, že neměla moc peněz, ale že něco chtěla. Chtěla si něco koupit, jenže nemohla. A když jsem se pořádně podívala, viděla jsem tam takových lidí víc. Narozdíl od ostatních jenom chodili kolem stánků a dívali se, usmáli se na prodavače a šli dál, bez toho, aby si něco koupili. Myslím, že na to neměli. Ale může to být jenom taková chvilková lítost, chvilkový pocit, že by si tam všichni měli něco malého koupit. Bylo mi jich líto, těch, co nemohli. Ale co jsem s tím mohla dělat? Během několika minut jsme byli pryč, tak co mi zbývalo?

Musím vám připomenout jednu obrovitánsky důležitou věc. Přesně před rokem jsem dočetla Hunger Games. Přesně přes rokem jsem brečela kvůli tomu, jak to dopadlo. Přesně před rokem se mi otevřely brány do světa bookwormů, a já jsem ráda, že se tak stalo. Protože jenom díky Hunger Games, kterými to začalo, jsem se vrhla na čtení. A nikdy toho nebudu litovat.

Poslední věc, kterou chci zmínit, je povídka. Víte o tom, že píšu, a tak dále. Tady je první, a tady je druhý díl, pokud máte chuť si něco přečíst. (Chápu, že rozečtená knížka vás láká víc, ale zkuste mi dát šanci.)
 

2 people judged this article.

Comments

1 Maruška Maruška | Web | 15. december 2013 at 18:28 | React

Už jsem četla, už jsem četla a moc se mi to líbí :3 myslím, že jsem tam zanechala i komentář. :3
A máš fakt dokonalej design! Možná mě malinko z té modré barvy bolí oči, ale nejspíše budu už unavená. :D btw, není tvoje oblíbená barva modrá? :))
My ještě ani nezačali péct, já vím, že je to ostuda, ale nikomu se do toho moc nechce, a já jsem jedině ráda, protože pak nehorázně žeru a žeru. :D
Hunger Games! :3 Já nevím, kdy začalo mé období bookwormie, ale taky tak nějak před rokem? Nebo až v květnu? A myslím si, že to byla Divergence nebo Legenda, jedno z toho. <3 A od té doby to jelo. :) A jsem ráda, že taková jsem. Jsem originální, a je to boží. :))

2 alfalfa alfalfa | Email | Web | 16. december 2013 at 8:36 | React

To si naozaj šikovná, že si to pečenie tak zvládla aj spolu so sestrou a tatkom. Ja som ešte nikdy takto sama nepiekla, väčšinou som len pomáhala babke len s drobnosťami. Ale piecť ma baví, je to príjemne strávený čas. :)

3 bebs. bebs. | Web | 16. december 2013 at 14:34 | React

My doma väčšinou nepečieme. Na všetky koláče a dobroty je odborníčka moja teta, ktorá sa v tom úplne vyžíva :D

4 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 17. december 2013 at 17:22 | React

Přečtu si nadpis a říkám si, co to bylo proboha za víkend, že ti to znechutilo čokoládovou polevu?! To jde?
A joo, teď už to chápu, i přestože já cukroví pekla naposledy tak před čtyřmi roky, a to jsem ani neudělala zdaleka tolik práce, co ty. Hele a víš ty co? Právě jsi mi zadělala na chuť na cukroví, takže hned jak dopíšu tenhle komentář, jdu na lov :D
Hobit se ti nelíbil? Já si jedničku upřímně moc nepamatuju, ale nemůžu říct, že by se mi nelíbila. O víkendu jsem byla v kině na dvojce, byla super, to můžu říct za sebe :D
Takže už máš všechny vánoční dárky? Aah,  to se máš :D
Víš co je úžasné? Že sis toho vůbec všimla. To já pokládám za úžasné, opravdu.
Ty víš přesné datum dočtení HG? To jako vážně? Sakra teď se cítím jako idiot, taky bych ho chtěla vědět :D Každopádně blahopřeju k výročí :D
Jo a super pozadí, vážně se mi líbí :3

5 Sheri Sheri | Web | 17. december 2013 at 20:00 | React

Ja budem zlepovať linecké a piecť podobné veci až keď konečne vypadnem z mesta ku babke, strašne sa na to teším :3 Je to neoficiálny začiatok mojich Vianoc.
Takých ľudí je veľa, mne je ich vždy strašne ľúto. Snažím sa pomáhať, ako sa dá, ale ako 15-ročný študent toho nemôžeš spraviť toľko, koľko by si chcel :/
Je super, že ťa Hunger Games priviedli k čítaniu. Ja žiadnu takú knihu nemám, avšak moju "knižnú vášeň" znov ú obnovil až tento môj blog :))

6 Rai. Rai. | Web | 18. december 2013 at 19:52 | React

Tebe přivedly ke čtení HG? Wow. No ale tak gratuluju k těm "narozkám" :D Taky si přesně takhle na den pamatuju, co jsem kdy začla číst a co jsem kdy začla sledovat :D

My jsme taky už doma pekli, hlavně s babičkou. Išelský přímo miluju. Ale vedou u mě teda vanilkový rohlíčky. Po těch se můžu umlátit. Babička musí vždycky péct tři várky, protože ty dvě sežeru já a zbytek je pro ostatní. Já totiž kromě išelských a vanilkových pak už nic moc nemám ráda, takže tak :D

Tady těch lidí mi je taky hrozně líto, vždycky když je vidím, strašně bych jim chtěla pomoct, jenomže není jak. Nemůžu za něma přijít a nacpat jim do ruk peníze. Ještě horší je, když ti lidi jsou sami, to je mic jich pak ještě líto, protože si zase představím, že žijou sami a už se na mě hrne lítost..

7 dyamond-girl dyamond-girl | Web | 19. december 2013 at 19:20 | React

Ahoj, pamatuješ si na mě ? ;)
tvoje bývalé Affs se k tobě hlásí, dej vědět jestli se k sobě vrátíme :DD

8 Jass the Neverlander Jass the Neverlander | Email | Web | 19. december 2013 at 19:56 | React

Mňaaaaaaaaam koláče mňam Vianoce mňam surové cesto. :3 My sme ešte doma nepiekli, ale dosť sa na to teším. :3
To nemyslíš vážne! :D Na myši?! :D
Ach, keby som tak mala čuch by som bola závislá na sviečkach. :3 #grr
Neeeell hlavne žiadne spoilery, už ho má mamka v skrini, pekne zabalený skrytý predo mnou. :D <3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama