TAG: Mein liebster blog award

16. october 2013 at 16:05 | Nell |  challenges

Nejdřív bych vám měla přiblížit pravidla, kterými se tento TAG řídí.
 • Musím o sobě říct 10 věcí.
 • Odpovím na 10 otázek, které mi položila blogerka, jíž jsem byla nominována.
 • Vymyslím 10 otázek, které položím blogerkám/blogerům, které já nominuju.
 • Nominuju 5 blogerek nebo blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů. [Jelikož tohle není blogspot, netuším, kolik pravidelných čtenářů kdo máte. Ale myslím, že pod těch dvě stě asi jo.]
 • A těm nominovaným blogerům/blogerkám to oznámím.
Tak, to bych měla, teď už k deseti věcem o mně. Snažila jsem se nepsát takové ty hlavní věci, jako třeba že mám hnědé vlasy, které nenávidím, ale ve skutečnosti zbožňuju.


 1. Už odmalička si musím dávat pozor na to, co říkám. Občas hodně myslím a málo mluvím, někdy ale myslím tak moc, že si přestanu uvědomovat, že mluvím, takže vlastně přemýšlím nahlas. A málokdy to dává smysl, takže lidé kolem mě jsou popletení. Což já někdy taky.
 2. Myslím, že pro svoje kamarády bych dokázala udělat téměř cokoliv. Pro těch pár, kterých si opravdu vážím.
 3. Jsem vegetarián a stojím si za tím. Můžete mně říkat, že to není zdravé, že na to nevypadám nebo že jsem divná. Já ta zvířata prostě jíst nebudu.
 4. Každé ráno hraju na klavír. Ale až od sedmi, protože nám o prázdninách přišel anonym. Takže mně zbývá asi deset minut, ale za tu dobu já se cítím ve svém světě, mlátím do kláves a někdy si i otevřu okno, aby z toho měli požitek i ostatní. (Nevím, jestli je to pro ně kladné nebo ne.)
 5. Možná je to divné, ale já prostě miluju špenátovou polévku.
 6. Strašně ráda sportuji. Nevypadám na to, ale jakmile mně nějaký sport jde, dělala bych ho pořád. Jako třeba tenis, nebo když jsem o prázdninách plavala denně dva kilometry.
 7. Prý se podobám knižním postavám. Lidi o mně říkají, že jsem jako Hermiona (což možná někdy může být pravda) a že jsem jako Katniss. To si myslím, že pravda docela je. Ne že bych byla tak odvážná, nebojácná a všechny tyhle vlastnosti. Spíš jsem to, co ona o sobě říkala: nejsem hezká, krásná, okouzlující a neumím si dělat přátele.
 8. Jsem strašně divná, co se týče hudby. Zatímco většina mých vrstevníků poslouchá One Direction a všechny ty písničky, co se poslouchají, já ujíždím na indie. Všichni se mně diví, jak můžu poslouchat Lanu del Rey a být veselá. Mě to prostě uklidňuje.
 9. U každého komentáře u mě na blogu se usměju, zvedají mi náladu. A hlavně u těch, které mají více než pět řádků.
 10. Miluju čtení. Knížky. Nedokážu si představit, že bych to období nějak přeskočila. Knížky jsou to, u čeho se cítím svá. Cítím se, že někam patřím. A miluju pocit, když se do nějaké knížky tak moc začtu, že nemůžu přestat a třeba kvůli tomu nejdu do školy. A nejsem blázen jen do nových knížek. Naopak, mezi mé oblíbené knížky patří třeba Hrabě Monte Cristo nebo Bídníci. Jakákoliv knížka, ve které se něco děje, si mě získá.
Tak, tohle byly všemožné informace o mně. A teď k otázkám.


 • Kolik knížek asi za měsíc přečteš?
To se nedá říct úplně přesně. Jde o to, jestli mám ten měsíc hodně věcí do školy, jestli čtu hodně dobré knížky nebo slabší, jak moc je ta knížka tlustá... Ale většinou tak kolem pěti až šesti knížek za měsíc přečtu, minimálně jednu za týden.

 • Jakou knížku by sis přála k Vánocům? (neomezený limit)
Tak, začněme tím, že já bych chtěla všechny knížky, které existují. Ale tohle jsem já, teď to zkusím pojmout trochu vážněji. Takže knížky, které si fakt hodně přeju a teoreticky bych je mohla i dostat.
Neobyčejný kluk, Legenda, Fenomén, Hledání Aljašky, Ještě než umřu. Tyhle knížky dostanu. První tři už mám objednané. A pak bych strašně moc chtěla Harryho Pottera, ale na toho si asi budu muset našetřit sama. No, zním dost skromě, co? Kde jsou ty časy, kdy mi rodiče říkali, že bych měla dostat k Vánocům nějakou knížku? Teď mi to pomalu zakazují.

 • Jakým knižním hrdinou by ses na jeden den stala? Proč?
Beru to jako hrdinku. No, po pravdě, je to strašně těžké. Stala bych se Emmou Bloomovou ze Sirotčince pro podivné děti. Proč? Nejsem jí vůbec podobná. Chováním ne, a už vůbec ne vzhledem. Ale já bych se do toho sirotčince tam strašně chtěla podívat. A potkat Jakea. No, dobře, stačí ten sirotčinec. Tak proto.

 • Kdyby ses měla vzdát jedné knížky z tvé knihovny, která by to byla? Proč?
No, nerada bych se nějaké knížky zbavila. Ale přece jenom, jedna tady je. Dostala jsem ji loni k Vánocům a vůbec se mi nelíbila. Je to knížka Rada zla a Vzestup superhrdinů. Z jedné strany knížky je jeden příběh a z druhé strany je druhý. Proč se mi nelíbila? Nedokážu to vysvětlit, ale nemám moc ráda knížky, ve kterých mají hrdinové nějaké superschopnosti. Nemluvím o Městě z kostí a runách, ani o Harrym Potterovi a kouzlech. Prostě takové ty shopnosti jako ve filmech, nevím přesně, jak to popsat. Pokud to chcete vědět, prostě si to přečtěte. Ale myslím, že to nebyl jediný důvod. Není to ani moc hezky napsané a koneckonců, ani ten příběh není nic moc extra.

 • Nejoblíbenější knížka?
Když se někdo zeptá booklovera, jaká je jeho nejoblíbenější knížka, vyjde to nastejno, jako kdyby se zeptal mámy, jaké ze svých dětí má nejradši. Ale budiž. Přestože miluju fantasy, sci-fi a podobné knížky, ve kterých to, co se děje, není ve skutečnosti možné, moje nejoblíbenější knížka je knížka Hvězdy nám nepřály. Proč? Přečtěte si to a budete na tom stejně jako já.

 • Máš radši psa nebo kočku?
Nejsem proti ani jednomu z nich, ale přece jenom, kočky mám radši.

 • Tvůj nejoblíbenější sport?
Přijde na to, jestli á být oblíbený v tom, že ho provozuji, nebo jestli se na něj ráda dívám. Ráda plavu a hraju tenis, ale sledovat mě baví tenis, všemožné koňské závody a sjezdové lyžování.

 • A nejoblíbenější předmět?
Když řeknu, že mě baví vlastně skoro všechny předměty, budu za nehoráznou šprtku. A tak řeknu, že mě nebaví - obojí je vlastně pravda. Ale předmět, který bych mohla mít denně, je čeština. Miluju češtinu. Psát různé slohové práce, hrát si se synonymy, chápat významy vět, snažit se doplňovat čárky do vět a přemýšlet nad velikostí písmen nebo třeba číst. Ano, knihy. Tohle prostě miluju. Češtině se sice dost lepí na paty angličtina, s jistotou ale můžu říct, že češtinu nikdy nic nenahradí.

 • Kdybys měla cestovat kamkoli bys chtěla, na jaké místo by ses podívala?
Tuhle otázku já nenávidím. Kdybych mohla cestovat kamkoli, prostě bych procestovala celý svět, navšívila bych místa, o kterých sním. A to je Idris (i když se přesně neví, kde leží; nejspíš Švýcarsko, to mám blízko), Alicante, Chicago, Indiana, Amsterodam, Paříž, Bradavice, Los Angeles, ostrůvek ve Walesu, Capitol, procestovala bych celou Severní Ameriku s plánkem Panemu,... Vezměme to popořádku, prostě na všechna místa z mých nejoblíbenějších knížek bych se chtěla podívat. A kromě toho, protože by mi čas určitě zbyl, bych jela na Slovensko, abych se potkala se všemi úžasnými blogerkami ze Slovenska. (Konkrétně Jass a Leny, ale i další...)

 • Popiš svůj život názvem knížky.
Síla vzdoru. Beru název, ne děj. Prostě... nedokážu se přizpůsobit, pořád musím něčemu v životě vzdorovat. Proto jsem vybrala Sílu vzdoru. (Pro ty, co neví, je to název třetího dílu Hunger games.)

A dostala jsem se k části, ve které vám, které nominuju, vymyslím otázky. No, nezabijte mě.

 1. Otevři si tenhle obrázek a odpověz na to.
 2. Máš nějakou knížku, kterou bys za žádnou jinou nevyměnila? Jestli ano, jakou?
 3. Jaký je tvůj názor na spoilery?
 4. Nejoblíbenější spisovatel/spisovatelka? Proč zrovna on/ona?
 5. Máš radši knižní, nebo filmové verze knížek? Pokud filmové, stalo se ti někdy, že by se ti víc líbila ta knižní? (A opačně.)
 6. Kterých pět knížek by si podle tebe měl každý přečíst?
 7. Jakou máš ráda hudbu? (Styl, skupina,...)
 8. Stalo se ti někdy, že bys v krátké době změnila na něco názor? Názor na co to byl?
 9. Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
 10. Sleduješ nějaký seriál? Pokud ano, jaký? Proč se ti líbí právě tenhle?
Tak, tohle by bylo. Musím uznat, že vymyslet ty otázky, aby byly aspoň trošku originální, aspoň některé, mi dalo docela zabrat.
A teď k blogerkám, které nominuju.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maruška Maruška | Email | Web | 16. october 2013 at 16:35 | React

jééé, tak si to nakonec udělala, jo? :))
nemáš vůbec zač!
S tou nejoblíbenější knížkou s tebou naprosto souhlasím. Vlastně s tebou souhlasím se všemi odpověďmi, protože jsou super! :)
já moc knížek k Vánocům nedostává, abych byla upřímná. Ale odteď si začnu přát jenom knížky a nic jiného.. Protože knížky! <3

2 Anne Anne | Web | 16. october 2013 at 19:13 | React

Tyjo, to je dostzajímavý tag a strašně ráda jsem si četla tvé odpovědi. Jak říkám, ty píšeš prostě skvěle. Zaujalo mě, že každé ráno hraješ na kalvír. To chápu,a le obdivuj uto ráno a ještě vc obdivuju,že jsi dřív hrávala dokonce před sedmou(jestli jsem to správně pochopila). Potřebuju najít ěco, co mě ráno robudí a říkám si, že tohle bych mohla taky zkusit...

3 Smajlík Smajlík | Web | 16. october 2013 at 19:19 | React

Zjazdové lyžovanie? :D Si môj človek! I keď ja nepozerám zrovna toto, ale pozriem si, keď sa dá.

A hej, zúčastním sa. Idem si to hneď hodiť na blog, teda, ak stihnem :D

A podarilo sa? Myslím, či si sa nejako zabavila, aby si si toho draka (šarkana) neurobila :)

4 S-hejvi S-hejvi | Web | 16. october 2013 at 19:38 | React

tak v něčem bychom se shodli!:))

5 Vintilla~ Vintilla~ | Web | 16. october 2013 at 19:40 | React

Hrozne moc ťa obdivujem za to hranie na klavíri. Každé ráno :3 Milujem tú krásnu hudbu čo vychádza z rúk šikovného klaviristu.

Rovnako ako ty aj ja sa usmievam pri všetkých tých komentároch ^^ Ale myslím že to všetci, ktorý si ich vážia.

Ja keď som robila tento tag vďaka tebe tak som sama bola prekvapená že TFIOS od Johna Greena som až toľkokrát nespomenula, a to som mala nesktučone veľa príležitostí. Ale áno, je to jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. A to množstvo vreckoviek spotrebovaných bolo neuveriteľné.

Neskutočne sa mi páčila odpoveď na poslednú otázku (aj autorku otázky chválim). Síla vzdoru. No myslím že to by krásne opísala aj môj život ^^

A tiež sa mi páčilo to s Katniss ako si písala že v čom sa s ňou tak podobáš. Ale ja vidím že ty si vieš vytvoriť priateľstvá. Však pozri koľko ľudí máš len tu na blogu a to len vďaka tomu aká si úžasná, milá a tie tvoje komentáre :3

A moc moc sa ti ospravedlňujem že na tvoje komentáre neodpovedám, ale ja jednoducho nemám akosi čas v poslednej dobe. Napíšem článok a potom proste idem sa učiť alebo si dávam pauzu po celom dni. Je mi to veľmi ľúto. Ale tvoje články čítam to sa nemusíš báť ^^ Ja len nezanechávam stopu v podobe komentáru.

A ďakujem za tú nomináciu ^^

6 Kristýn Kristýn | Web | 16. october 2013 at 20:18 | React

Páni, zajímavý ;))

7 K. K. | Web | 16. october 2013 at 21:27 | React

Tak tenhle článek se mi opravdu extrémně líbil!
Zjistila jsem, že jsem ti v hodně věcech podobná (třeba indie a to s mluvením a myšlenkami), ale hodně věcí mě zároveň překvapilo (třeba, že jsi vegetarián). Strašně moc se mi líbí, že hraješ na klavír tak brzo ráno. Musí být senzační, když se tví sousedé vzbudí a slyší nějakou krásnou skladbu, venku svítá a všechno je takové... ách.
K Vánocům bych si Looking for Alaska přála snad ze všeho nejvíc. Ale koupím si ji sama. A HP si taky plánuji koupit, abych je měla hezky u sebe doma. Vlastně celkově plánuji do nového pokojíčku hodně velkou knihovnu :D

8 elizabett elizabett | Web | 16. october 2013 at 21:40 | React

zajímavý nápad:) pěkný, špenátovou polévku sem nikdy nejedla:D

9 the lizz. the lizz. | Web | 18. october 2013 at 17:07 | React

fakt skvělej tag, líbí se mi ten nápad, že se píše deset věcí o sobě a pak ještě se odpovídá na otázky jiných :D fakt skvělej nápad!

jinak špenátová polívka je skvělá!!!! :D
a ehm, mě ten sirotčinec nahání hrůzu jen si na tu knihu vzpomenu! a ty fotky mě vždycky dost děsily :D

10 Kath(Horalka) Kath(Horalka) | Email | Web | 19. october 2013 at 10:41 | React

Je to dobrý nápad! :) Děkuji za nominování, až budu mít čas, odpovím ;)

11 Tris - the-one-fearless.blog.cz Tris - the-one-fearless.blog.cz | Email | Web | 21. october 2013 at 19:39 | React

zajímavé :)
Jo, k Vánocům dostávat knížky... Jenže já čtu hrozně rychle, a až na vyjímky knížky nečtu znovu, takže to je trochu na nic. Všechny knížky si půjčuju přes kamarádčinu mamk, která pracuje v knihovně. :)
Hvězdy nám nepřály si asi vážně budu muset přečíst... A přidám k tomu i ten Sirotčinec pro podivné děti.
Jo, špenátovka :) tu mám taky moc ráda :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement