Not all those who wander are lost.

27. october 2013 at 8:49 | Nell |  writing about anything
Všimla jsem si, že poslední dobou pořád píšu jenom o knížkách. A mrzí mě to. I když mě to baví, taky ráda píšu o něčem jiném. Další kapitolu povídky už jsem napsala, pak jsem taky napsala jednu povídku do školy, která se mi myslím docela povedla, ale nic z toho jsem nezveřejnila. Zajímalo by mě, proč to nedopadlo. Chci psát o něčem, o NĚČEM. Ale jak přijít na to, o co půjde? Kdybyste mi třeba řekli, co byste chtěli číst v mém podání, byla bych ráda. Brala bych to jako záchranné stéblo. Nikdy jsem si nemyslela, že se právě tohoto stébla budu chytat, ale stalo se. Nebo se stane. Nevadí.
Dneska však mám o čem napsat, takže hurá na to.Znám jednoho kluka. Chodila jsem s ním do třídy. On byl šílený do Pána prstenů - hlavně do toho bojování. Tehdy se mu všichni smáli, protože tohle nebyl film, na který by se každý s chutí podíval, jako bylo třeba Karate Kid (před čtyřmi lety, v šesté třídě). Byla jsem jedním z těch, kteří se mu smáli. Protože, pff, Pán prstenů. Co to je za hloupost?
Všichni dospěli. Možná se mu přestali tak smát, protože i on se změnil. A já jsem se změnila taky.
Mám ve třídě kamarádku, která je blázen do Pána prstenů, tak jako byl ten kluk. On teda nemiluje ty boje, ale tak celkově, příběh, hudbu a herce. Řekla mi, ať se na to podívám. Nechtělo se mi, kvůli tomu, že dřív jsem se na to dívala jako na hloupost pro kluky. Jednoho dne jsem ale byla doma a ona mi napsala, ať se podívám. Tak jsem se podívala na první díl. Líbilo se mi to, ale nedá se říct, že by mě to nějak nadchlo, tak jako to nadchlo ji. Pak jsem říkala, že si to nejdřív přečtu, a až pak se na to podívám.

Jenže, ve čtvrtek mi bylo špatně, tak jsem zůstala doma. Podívala jsem se na druhý díl. V sobotu jsem okamžitě zapínala třetí.

Seděla jsem zabalená v dece. Nemohla jsem odtrhnout oči od té miniaturní obrazovky naší televize. V jednu chvíli se tam bojovalo, v další přišel na scénu Legolas, Gimli a Aragorn a já jsem se těšila na vtipné hlášky a statečné bojování. Nakonec tam byl Frodo se Samem a Glumem. Ach, pokaždé, když se bojovalo, jsem chtěla, aby tam byli oni. Ty boje mohly být sebevíc zajímavé, napínavé a úžasné, ale Frodo u mě vedl. Bála jsem se, co se s ním stane, nebyla jsem si jistá, jestli je Glum hodný, nebo zlý. Co prsten? Kamarádka mi řekla, že Frodo umře. Opravdu?

Přišel konec, když už byli v Mordoru a Frodo měl zničit prsten. Jak se pral s Glumem. Oh, bylo to hrozné. Ani jsem nemrkla, jenom jsem sledovala neviditelného Froda, na kterém visel až moc dobře viditelný Glum, škrtil ho a nakonec mu ukousl prst, aby získal prsten. Bála jsem se, že to, co se stalo Smíglovi, se stane i Frodovi. A pozorovala jsem na něm ty změny. Nedokážete si představit, jak jsem byla ráda, když Frodo zůstal takový, jaký je, a když prsten i se Smíglem spadl do té lávy. To byl bod, kdy jsem si oddychla a začala normálně dýchat.

Frodo (anebo Elijah, ale berme ho jako Froda). On má neobyčejně velké oči a mně se to strašně líbí. Děsí mě, ale zároveň se mi líbí. To, jak chce všechno dotáhnout do konce. To, jak se vždycky tak záhadně usměje. Já nevím. On je takový zvláštní, hezky zvláštní. Pokaždé, když se dívám na Pána prstenů, zdá se mi pak o Frodovi, jak mě pozoruje těma velikýma očima. Je to divné, co?

Pak ostatní hobiti. Peregrin (opravdu mu říkají Pipin?), Smíšek a Sam. Na začátku prvního dílu mě štvali, to můžu říct. Ale postupem času jsem si k nim našla vztah, dalo by se říct, a měla jsem je ráda. Byli vtipní a stateční, a hlavně, byli vždycky při sobě. Jeden pro druhého by udělal cokoliv na světě. Legolas. On je prostě tak boží. Pokaždé, když ho vidím, se musím usmát, protože mu ta role tak sedí a zároveň i nesedí. Legolas je super elf, ale Orlando je prostě Will Terner. Já si nemůžu pomoct. Přesto, přese všechno, je jeden z mých nejoblíbenějších elfů. Vlastně nejoblíbenější, Arya z Eragona je až za ním, ta mě naštvala. Líbilo se mi, jak pořád v něčem soupeřil s Gimlim, líbilo se mi, jak říkal takové ty tajuplné elfské řeči o počasí, a hlavně se mi líbilo, jak na konci Gimli řekl, že netušil, že položí život v bitvě vedle elfa. A Legolas mu řekl: Co takhle vedle přítele? A tohle, tohle bylo nádherné. Nesmím zapomenout na Gandalfa. Tohle je postava, o které se nedá jen tak něco říct. On je dokonalý, když se to vezme kolem a kolem. Objeví se vždycky tam, kde je třeba, v pravý čas, udělá přesně to, co je potřeba. Líbilo se mi, že ke konci, když šlo do tuhého, byl přece jenom taky trochu člověk. Měl spoustu starostí a úplně se vším si nevěděl rady.
A Aragorn. Je zvláštní, ale je to ta nejlepší postava. Jeho odvaha, statečnost, odhodlání, všechno. Dostalo mě, když řekl hobitům, ať se mu neklaní, a on se poklonil jim. Deka byla v tu ránu mokrá od slz.

Když to tak shrnu, ten film mě dostal. Kdyby se mě někdo zeptal, který film, jenž jsem viděla, byl tím nejkrásnějším, zmínila byl Pána prstenů. Protože to tak opravdu je. Je neobyčejný. Ten příběh je zároveň napínavý, zároveň krásný. Je to vtipné i smutné, reálné a až moc smyšlené. V jednu chvíli vidíte spokojené hobity, kteří se cpou všemožným jídlem a pijí pivo. Uběhne rok a ti čtyři hobiti se vrací do Hobitína úplně jiní. Na začátku byli bezstarostní, žili jenom ve svých norách a pořád se smáli. Jenže za tu dobu toho prožili tolik strašného, že už takoví nikdy nebudou, i kdyby se snažili sebevíc. Mám u toho různé pocity. Nevím, co o tom pořádného říct, snad jen to, že jsem kdysi udělala chybu. Miluju ten film. Je mi jedno, co si o tom kdo myslí, já svůj názor nezměním.

A prostě ten film musím vidět znovu.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Liven Liven | Web | 27. october 2013 at 9:38 | React

Neočekáváná cesta, tam moc se těším až půjdu do kina na druhou část! ♥ Já vím, že ty tu píšeš ton druhém, ale když vidím jak podobní si jsou Frodo a Bilbo, tak jsem to postě musela napsat.
Miluji ten příběh, je to úžasný, napínavý, dokonalý. Heh, poslední dobou se trefuješ čím dál tím více do mého vkusu! :D A to je se mi líbí.

2 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 27. october 2013 at 10:57 | React

Já miluju Pána Prstemů už asi od sedmi, ale mě k tomu odmalička vedl taťka. Kolikrát už jsem viděla filmy nepočítám, knihy jsem četla jednou a plánuju to znova...:D

3 Denisa Vargová (16 let) Denisa Vargová (16 let) | Web | 27. october 2013 at 11:12 | React

já Pána prstenů moc nemusím. Hodně lidí mi říká, že jsem divná, ale najde se taky dost lidí, kteří se mnou souhlasí. Nikdy jsem ten film nijak nemusela, ale hlavní je, že sis uvědomila, že byla blbost se mu smát. Jinak jsem tě nominovala na mém blogu tak snad ti to pomůže v tom, o čem napsat: http://ever-in-love.blog.cz/1310/nominace-tag-kdo-jsem#pridat-komentar

4 the lizz. the lizz. | Web | 27. october 2013 at 12:53 | React

Upřímně, nikdy jsem tuto trilogii film neviděla/ ani knihy nečetla, ale neláká mě to. Jasně, možná by mě to chytlo.. ale nevím, nějak se k tomu nemám :D

5 Maruška Maruška | Email | Web | 27. october 2013 at 14:28 | React

Aragorn je úplně boží chlap. vždycky, když se ve filmu objeví, tak jenom prostě následuje takové to dívčí "áchnutí"! Legolas je další božan, krásný Orlando, že? :3
popravdě, ta trojka, Legolas, Aragorn a Gimli, jsou nejlepší z nejlepších. Mám je neskutečně ráda a některé jejich hlášky jsou fakt povedené! :))
když jsem se na Pána Prstenů koukala poprvé, měla jsem v tom nehoráznej guláš, fakticky. ty tři díly se mi neskutečně pletly, ale pak už to bylo fajn:))
A taky to hrozně ráda hraju s bríchou na Playstationu. :3 :D

6 elizabett elizabett | Web | 27. october 2013 at 16:27 | React

já pána prstenu neviděla, jen Hobita, ale prý to nemá spolu moc co dělat jak sem zjistila, no neva:D ani knížky sem nečetla,ale prý sou taky fajn:)
.. nominovala sem tě do "nominuj a buď nominovaný" - jestli to znáš... víc info http://crazy-betulqa.blog.cz/1310/nominace

7 L. L. | Web | 27. october 2013 at 17:45 | React

Já to nikdy neviděla, ale snažila jsem se, když jsem koukala na TV, tak jsem u toho tak půl hodiny vydržela, ale pak jsem to musela vypnout. :D Není to prostě pro každého, ale mám předsevzetí, že to prostě jednou všechno shlédnu! :D Ale knihu bych teda nepřečetla, a to čtu ráda. :D
Jinak nevím co ti poradit, zápasím s tím také, já ráda píšu o zajímavostech typu Juliina zeď, Plot lásky, BID walls atd... :)) Ale takových zájímavostí moc neznám. :D

8 Jass the Neverlander Jass the Neverlander | Email | Web | 27. october 2013 at 17:54 | React

Samozrejme že si k tomu prispela aj ty, veď tvoja prosba ma dala do pohybu a ten ma donútil založiť nový blog. :3
Oh môj bože Nell, ty ma chceš ufeelsovať k smrti alebo čo?!
Proste... Ahh.
To je iba tým, že si na  mňa zvyknutá. Po čase by si si zvykla, že už nie som na blogu a potom by si na mňa aj zabudla. Ľudia zabúdajú.
Ja som si svoj domov už našla na safehavene a som rada. Cítim sa tam ako doma. Heeey, nie je to z Hostiteľa? :3
Ja by som to zas nezvládla bez tých tvojich bohovských komentárov, neboj sa. :D
Budem to tak brať. Aj mne to niečo pripomína, ale som lenivá rozmýšľať nad tým. :D
Awww. Ďakujem. :) Nech šťastie stojí vždy na vašej strane. <3

+ + +

Ty zradca! :D Nehanbíš sa pozerať si filmy predtým než si prečítaš knihy?!
Kúsok prvého filmu som videla, ale fakt len kúsok. Ale musím uznať, že Frodo je fakt zaujímavá osobnosť.
Po tejto recenzii to vypadá tak, že čo najskôr pobežím za susedom, aby mi požičal tie knihy, aby som si ich mohla prečítať, aby som si mohla pozrieť filmy. :D
Gandalf mi strašne pripomína Dumbledora. :3 A aj Hodge je tak trošku ako oni, akurát Hodge je magor. -.- :D
Úžasná recenzia, Nell, zase raz. :D A ten dizajn a všetko. <3
tvoj blog je proste <3
A to video som si radšej ani nepozrela, nechcem sa spoilerovať. :3

9 Rai. Rai. | Web | 28. october 2013 at 14:20 | React

miluju pána prstenů a nechápu, jak může někdo říct, že je to kravina.. ten příběh je neskutečný, postavy jsou dokonalé vybrané, myslím herce a všichni to tak úžasně zahráli, že jsem se ani na vteřinu nedokázala od jediného dílu odtrhnout. když jsem viděla poprvé ten film, už ani nevím který díl, hrozně jsem se v té době bála čehokoliv, co jsem ve filmu viděla a všemu jsem věřila.. a pamatuju si jak jsem se tenkrát hrozně bála toho černého jezdce na koni a pak jsem každý večer usínala zabalená v peřině, měla jsem ji skoro až přes hlavu a jenom jsem čekala, kdy si pro mě příjde a začne mě honit jako ty ve filmu :D už jsem se na pána prstenů dlouho nedívala, ani nevím proč.. na filmy se teď nedívám vůbec a popravdě mi to chybí. tenhle článek mě tak nějak naladil na ten film.. možná mě i při sledování přestane trápit, že mi nefugnují velká písmena :DD

10 Foster. Foster. | Web | 28. october 2013 at 17:25 | React

Nečekala jsem, že se z toho článku vyklube recenze na Pána Prstenů. Já to vždycky měla tak, že jsem se na to chtěla podívat, přečíst si to. Jednou jsem se do toho pustila, ale jaksi jsme měli celý první díl a vždy druhé půlky u druhého a třetího dílu. Věř mi, moc jsem z toho neměla, ale ani jsem tím nebyla nějak nadšená. Každopádně, jak tak čtu tu tvoji recenzi, dám mu druhou šanci. ))

Strašně se mi líbí, jak nad tím básníš, je to nádhera. Ano, dokázala bych si představit fangirlingy i nad filmy či seriály, ale není to takové jako u knížek, to nikdy.

Kdo ví, třeba jednou dám dohromady všechny mé články, nebo vyberu jen některé a nechám to svázat. Byla by to hezká vzpomínka. )) Každopádně, děkuju ti moc za ty slova mířené na mé články, moc to pro mě znamená, strašně moc, opravdu. ))

11 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 28. october 2013 at 20:15 | React

Mě nevadí, že píšeš o knížkách jelikož jsem teď začala zase číst tak jsem ráda a každý tip a článek o knihách mě baví ;)
Hele Pána prstenů jsem nikdy nedokoukala do konce říci pravdu mě tohle nebaví. Nevím proč, ale Harry Potter je prostě pro mě lepší volba a abych se na to koukla ? Nene neláká mě to, ale brácha viděl všechny díly :D

12 Tris - the-one-fearless.blog.cz Tris - the-one-fearless.blog.cz | Email | Web | 28. october 2013 at 20:22 | React

Pána prstenů neznám, četla jsem Hobita, ten byl skvělej, a pak jsem chtěla číst i Pána Prstenů, ale prostě mě to nudilo a nemohla jsem se prokousat přes ten první díl, tak jsem se na to vykašlala...
A důvod proč jsem se na to nepodívala je ten, že jsem nepřečetla knížku. (Divný, já vím.) Ale jednou si tu knížku třeba přečtu. :)
A mimochodem, proč tě Arya naštvala? Nebo přesněji řečeno čím tě naštvala? To mě docela zajímá... :D

Vážně? Že krásně píšu už jsem několikrát slyšela... Mě to sice nepřijde vyloženě nějaké speciální, ale psaní mě baví, tak snad...
Neboj, neodcházím. :)
Musíme se někdy domluvit, že se potkáme :)

13 Smajlík Smajlík | Web | 29. october 2013 at 20:58 | React

Opäť ja. Bez tvojich článkov som už jednoducho nemohla vydržať! (A)

A ani nevieš ako si ma týmto článkom potešila. Pán prsteňov bol kedysi jeden z najlepších filmov, na ktoré som sa dokázala pozerať. ten príbeh ma uchvátil. Nie len vďaka nemu som sa tak zamilovala do elfov.
Legolas. To bola jedna z najlepších postáv, herec, charakter a samozrejme, zavážila i rasa. A samozrejme aj to, že bojoval s lukom a šípmi, do ktorých som sa tiež neskutočne zamilovala.
Aragorn. Tak tajomná postava, s pestrou minulosťou i predkami. Do tejto postavy som sa zaľúbila najviac. Ale aj do ostatných. Gandalf, či Gimli, či Smíšek alebo Pipin. Áno, to boli postavy môjmu srdcu milé.
Milovala som ten film, no nemohla som tráviť svoje dni s vedomím, že som videla film, no knihu som nečítala. A aj to už mám za sebou.
Nie len vďaka tomu som sa zaľúbila do Tolkienových kníh a jeho sveta, jeho nádhernej Stredozeme. A potom prišiel Hobbit. Kniha tak úžasná, film tak dokonalý. Oboje odporúčam. Pretože bez Hobbita (knihy), nepochopíš Pána prsteňov (knihy). Je to zložité, ale všetky Tolkienove knihy na seba nadvezujú. A bez jednej nepochopíš tú ďalšiu :)

14 Ter. Ter. | Web | 29. october 2013 at 22:49 | React

Ahoj. V poslední době jsi navštívila můj web www.cocoart.blog.cz a zanechala jsi komentář. Možná, že by tě mohl zaujmout můj nový blog. Pokud tento komentář ignoruješ, či smažeš, zlobit se nebudu. Ber to prosím jako pouhou pozvánku.
Btw. Máš to tu krásné! ♥ :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama