Here comes the sun - 1.

15. september 2013 at 12:46 | Nell |  Here comes the sun
Tak jo, konečně jsem se odhodlala k tomu, dát sem první kapitolu nové povídky. Jsem zvědavá, co na to říkáte? :) Každou připomínku beru a jestli se vám něco nebude zdát, vynasnažím se to vylepšit. :)Skončila hodina. Všichni si oddychli, nikomu se v zadýchané učebně nechtělo čekat ani o minutu déle, než to bylo nutné. Začínalo léto a každý chtěl vyběhnout před školu a nadýchat se horkého letního vzduchu, krčit oči kvůli otravným slunečním paprskům a cítit se volný. Ale i přes to, že to všechno znělo lákavě, u většiny mých spolužáků i u mě převládl hlad, takže místo ven ze školy se všichni řítili do jídelny, kde na ně čekal ne moc chutný oběd.
Nemělo cenu se tam cpát taky, stejně bych musela dlouho čekat ve frontě, postrkovat se s ostatními a nakonec si ani nemít kam sednout. Zamířila jsem dlouhou tmavou chodbou, ve které teď nikdo nebyl, do levého křídla školy, kde visely na zdech ty nejhezčí obrazy. Tuhle chodbu jsem znala jako své boty: vedle dveří učebny biologie dva kroky podél levé stěny, podařená kresba oka, pět kroků a na pravé straně chodby jsem spatřila můj nejoblíbenější obraz. Vycházející slunce. Vždycky mě sem něco táhlo, něco, co jsem nedokázala vysvětlit, a nebylo dne, kdy bych na zářivě oranžovou barvu nezírala jako omráčená. Proč neumím takhle krásně kreslit? Kdo je autorem? Chodí ještě sem do školy? Co je to za horu, za níž slunce vychází? Tyhle otázky jsem si kladla pokaždé, když jsem sem zašla. A nikdy jsem se nedověděla odpověď.
Vešla jsem do jídelny, pořád ještě plná dojmů z obrazů. Povzdychla jsem si. Mohla jsem tam klidně trčet déle, anebo jsem mohla jít rovnou ze třídy, nic jsem tímhle nezískala. Frontu si vystojím tak i tak. Zařadila jsem se za skupinku lidí a čekala, než na mě přijde řada.

"Joyce!" ohlédla jsem se, když jsem uslyšela své jméno. Směrem, kterým hlas přicházel, jsem uviděla hlavu s rozcuchanými blonďatými vlasy, které patřily Billovi. Klukovi, kterého bych si nikdy s nikým nespletla. Naproti němu se na židli rozvalovala Rita, holka, kterou bych si taky s nikým nespletla, ale trochu jiným způsobem. Zamířila jsem k nim.
"Držíme ti místo," řekl Bill s plnou pusou a trochu se posunul, abych se vešla na židli vedle něj. Když jsem se rozhlédla kolem sebe, nenašla jsem už skoro žádné volné místo, takže jsem těm dvěma byla vděčná, že na mě mysleli.
"Děkuju," usmála jsem se, sedla si a pustila se do mrkvového salátu s kousky jablek. Výtečný oběd, někdy jsem při jedení takového jídla měla pocit, že jsem hlodavec.
"Nějak jste se po hodině vypařili," rýpla jsem si. I když jsem si to možná nechtěla přiznat, mrzelo mě, že na mě nepočkali.
"Ne každý se toulá po chodbách a obdivuje ty patlaniny, co tady visí," vysvětlila mi to Rita. Možná se mi to jenom zdálo, ale dnes byla ještě protivnější než jindy, a to bylo co říct. Nijak jsem nezareagovala, neměla jsem náladu jí vysvětlovat, že se mně ty obrazy líbí a že jsem neměla co jiného dělat.

"Nebude vám vadit, když se vytratím? Mám ještě trénink," promluvil po chvíli Bill. Těžko říct, jestli říkal pravdu. Většinou se v takovýchto situacích vytratil pryč kvůli tréninku. Spíš ale chtěl odejít dřív, než se začneme s Ritou hádat, což úplně chápu, ale nepřišlo mně zrovna fér, že mě tam vždycky nechal samotnou. Před ním totiž Rita bývala ta nejúžasnější holka, kterou mohl potkat, ale jen co se vzdálil z doslechu a dohledu, proměnila se v mrchu, se kterou si nikdo nechce nic začít. A ten nikdo jsem v té chvíli byla já.
"Jasně že ne," řekla Rita mile a usmála se na něj jedním z těch úsměvů, kterému on, jak ho znám, nedokázal odolat. Rychle se ale vzpamatoval a podíval se na mě. Věděl, že provinile by se měl cítit pouze a jedině kvůli mně. Pokrčila jsem rameny. Pochopil to jako souhlas a rychle odešel.

"Proč se pořád sereš mezi mě a Billa?" sykla na mě Rita. Ta otázka mě překvapila. Proč začala mluvit zrovna o tomhle?
"Prosím?" zeptala jsem se tak, aby z toho pochopila, že netuším, na co naráží.
"Moc dobře mě chápeš. Tobě se to asi líbí, ale mně moc ne." Zírala jsem na ni s otevřenou pusou. O čem to mluví? "Zkrátka, poslední dobou jsi pořád s Billem. A začíná to být podezřelý," ušklíbla se. Konečně mi svitlo. Tak takhle to myslí.
"No, víš, jak to říct… Jestli tou poslední dobou myslíš posledních deset let, tak ano, to je pravda. Vyrostli jsme spolu, prostě jsme na sebe zvyklí. Je to můj dost dobrej kámoš. A jestli tou poslední dobou myslíš třeba jenom tento týden, tak se ti něco zdá," vysvětlila jsem jí.
"Jo, jasně," ušklíbla se. "Docela by mě zajímalo, co bys pro něj bylo schopná udělat, abys mu dokázala, že ho máš fakt tak děsně ráda, jak říkáš. Ne-li víc," netušila jsem, jestli si to mumlala jen tak pro sebe, nebo jestli to bylo adresováno mně. Ale neodpověděla jsem.
"Slyšíš? Co bys pro něj udělala?" zeptala se ještě jednou, důrazněji. Tentokrát jsem už jen nemlčela.
"Cokoliv. Ale to asi nepochopíš. Pro člověka, kterého mám ráda tak jako Billa, bych udělala všechno. Ale pro tebe to je něco nedosažitelného."
"Ne? Uvidíme. Dokaž to, že pro něj uděláš cokoliv," navrhla.
"Jak? Jak to mám dokázat? Mám skočit ze střechy paneláku? Nechat se pokousat od vašeho psa? Nebo co tím myslíš?" na jazyk se mi draly spousty možností, jak bych mohla Billovi dokázat, co pro mě znamená. Po chvilce jsem si uvědomila, že tohle vůbec není nutné. Že - když už bych mu to měla dokázat - nemusím přece riskovat svůj život. Stačí mu to třeba jenom říct.
"To není špatný nápad. Po tobě by náš pes vyjel hned. Ale ne, napadlo mě něco jiného. Co kdybys následovala tu pověst o holce, která šla do křivých hor? Zvládla bys to?" V očích se jí nebezpečně zablýsklo. Kam tímhle míří?
"Jasně, není problém. Tím myslíš, že tam mám jít a pak se vrátit?" Ke Křivým horám se váže pověst: jakási dívka, které bylo šestnáct, jako mně, se vydala do Křivých hor. Měla se za týden vrátit, jenže se tak nestalo. Po nějaké době o ni rodina začala mít strach, tak se ji vydali hledat. Našli ji na úpatí, pod keřem, rozdrásanou. Prý za to mohli domorodci, co žijí v horách. Od té doby tam vkročí jen málokdo. Ale taky jen pár lidí věří, že to byli domorodci; spíš se říká, že za to můžou vlci. Ale i to není nic příjemného.
"Přesně tak, teda jestli se nebojíš," snažila se ve mně vyvolat strach. Ale já jsem se opravdu nebála.
"Ne. Copak ty těm povídačkám věříš?" zeptala jsem se jí, dychtivá po odpovědi.
"Kdo ví. Ty se o tom konec konců přesvědčíš, ne?" Přikývla jsem. "Takže to pro něj uděláš? Půjdeš tam a týden tam zůstaneš?" Nereagovala jsem. "Tak co? Uděláš to pro něj?" Konečně jsem přikývla.

Neudělám to pro Billa.
Udělám to pro sebe.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 the lizz. the lizz. | Web | 15. september 2013 at 13:26 | React

Anooooo! Nová povídka! Juchů! Hned mám lepší den.
Ehm, no, dobře, zachovám klid, nahodím pokerface a prostě napíšu že -
SKVĚLÝ! Prostě skvělý. Jako vždy.
Těším se na další díl.
Jo a mimochodem, Joyce je skvělý jméno. Fakt že jo, takový originální:D

2 Maruška Maruška | Email | Web | 15. september 2013 at 13:34 | React

začátek povídky je pěknej:) akorát moc nechápu, proč by pro něj měla jít do těch hor. :) Prostě mi to nepřijde jako nějaké vyznání lásky. :D Ale nápad to je dobrý:3
Takže otázečka. Bill chce Ritu, že? Ale ona ho nechce. Ale Joyce chce Billa? :D
Jsem trocvhu zmatená:)
Nic-mé-ně.. pokračuj :) <3

3 Adele. Adele. | Web | 15. september 2013 at 13:48 | React

Týjo, tak ta je hezká! Je povedená, hned napiš pokračování! Už se nemůžu dočkat :D

4 Lau Lau | Web | 15. september 2013 at 15:40 | React

Neviem, je to pekné, ale príde mi to trošku prehnané, určite by som išla kempovať na týždeň do nejakých hôr len kvôli nejakej krave aby som jej niečo dokázala.. ale ak pominiem tento fakt hrozne sa na to teším lebo to vyzerá zaujímavo :3

5 Smajlík Smajlík | Web | 15. september 2013 at 16:32 | React

Na môj vkus trochu krátke, ale v pohode. To nie je žiadna hrôza, žiadna kritika, len také malé konštatovanie.
Súhlasím s Lau. Trochu, neviem. Divné, možno áno, prehnané. Veď na čo by som mala nejakej babe, ktorá žiarli na to, že chalan, ktorý sa jej páči, je môj dobrý kamarát a trávim s ním veľa času, dokazovať, že by som pre neho spravila čokoľvek. Ak by to chcel, dokázala by som to jemu, nie jej. Ale ani toto mi nejako extra nevadí, je to len ďalšie konštatovanie. Možno ti to nejako pomôže, možno nie.

Ale inak sa mi to páčilo. Pekne píšeš a keby to bolo dlhšie aj by som sa dokázala do toho príbehu vžiť. I keď áno, trošku som sa do toho už začínala dostávať, ale je to len prvá kapitola, ale keby to bolo o jeden, dva odseky dlhšie, potešila by som sa ešte viac. Ale ináč sa mi to veľmi zapáčilo :)

6 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 15. september 2013 at 16:42 | React

Hned jak jsem se podle nadpisu dovtípila, že tohle bude povídka, jenom jsem si řekla "Oh, yeah!" :D
Opět dokonale napsané Nell :3 Co se příběhu týče, vypadá to fakt zajímavě, Joyce (mimochodem, je to odvozené ze jména Jocelyn? :D) je vážně dobrá, líbí se mi jak svým způsobem na Ritu kašle. Být právě Ritou tak jsem z ní hotová. A být Joyce, nejspíš se taky do těch hor vydám, vypadá to fakt zajímavě. Stejně tak mě i zajímá, proč to udělá pro sebe, to mi vrtá hlavou nejvíc.
Takže se těším na pokračování, jsem na to zvědavá a hlavně jsem hrozně moc ráda, že jsi začala s novou povídkou :)) :3

Nyní opět k fangirlingování :3

Nejdřív teda ještě zase děkuju, není to úplně změna jak sis mohla povšimnout, spíš úprava. Jsem ráda že se líbí, ty obrázky tam asi budu vždycky za nějaký čas obměňovat.

Ne ne, dobrý, nevadí, na blábolení o COB si čas udělám vždycky :)

Přesně, Hostitele mám taky pořád radši. Teď mám ale hlavu plnou právě jenom Mortal Instruments, i když jakmile přijde do kin Catching Fire, rychlostí blesku se to změní, o tom není pochyb :D

Jo to je fakt, záleží na tom, jak to ten autor napíše, i ve třetí osobě příběh pak může být osobní. TFIOS... Já si to představit dovedu, ale... bylo by to prostě horší no, i když neříkám, že by to nešlo. Ale takhle jak to je je to prostě lepší.

Mě na tom jenom štve, že Clary je už od začátku očekávána jakože bude s Jacem, takže s ním prostě bude, což mě fakt mrzí. V tomhle ohledu je mi Simona hrozně líto. Ale ty ses vlastně zase musela cítit stejně ohledně Hurikána z HG, tam jsem zase neměla problém já, protože mám od začátku radši Peetu. Neříkám, že Jace není hezký, vtipný a úžasný, ale Simon prostě... <333 I totally love him.

No vidíš, takže si zřejmě dokážeš představit, jak moc v háji jsem s nervy já :D Celý den si kreslím tu andělskou runu, mám ji v penálu, na ruce, a celý večer ji ještě hodlám čmárat po papíře :D

Jo? Tak to se na Jaceovo vyznání lásky těším, v kolikátém díle to bude? :3 Od Simona to bylo takové smutně sladké, a to sladčí to bylo, bože, chce se mi z toho brečet...

Ne, já si to vykňourám od mamky nebo od taťky :D Případně se prostě mamce zadlužím s tím, že jí to vrátím až budu mít :D Počkat počkat...BYL BY? Takže jakože on nebude upír? Ale jo, byl by sexy upír, protože on prostě je sexy, to spíš že... byl by to upír!! :D To mi je jasné, že Jocelyn víla nebude, byl to vtip, který jsem napsala v rozhořčení z toho ?faktu? o Simonovi, ale to ni jistě došlo :D

Ježiš, Vánoce, ani mi to nepřípomínej... Anebo jo. Já si k Vánocům hodlám nadiktovat Hostitele, HG, TMI a ještě asi TFIOS v angličtině :3 A několik dárků pro rodinu mám už z Anglie tak by to neměla být taková hrůza. Ovšem, to si říkám teď...

Jojo, to mě taky dostalo :D Tohle přesně dokazuje, jak jsou ti dva společně hrozně vtipní, i když se nemají rádi. No vidíš, na to se tě musím zeptat, zlepší se jejich vztah? :D To je všechno co chci od tebe vyspoilerovat, víc ne :D

Já jsem z toho úplně mimo. Včera jsem jak blbá vlezla na web Bravo, jestli náhodou nemají plakát s COB :D Ta kámoška co jsem s ní na tom byla má plakát s Jacem. Nijak na ní nežárlím, spíš mi vadí, že je tam je jenom Jace, kdyby tam byl třeba Jace a Clary. A ona má Jacea stejně jako ty radši než Simona, takže jí ho nechci brát, i když přiznávám, že mít ho navíc, už mi visí nad postelí :D

Nejvíc se mi právě asi na filmu líbilo to, jak si Clary lehla k Simonovi a právě mu hodila tu nohu přes jeho, přesně jak to bylo popisované v knížce :3 A nelíbí se mi, jak to ve filmu dopadlo s Valentýnem, protože ve filmu ten pohár teda nemá, jenže v knížce to vyznělo tak, že ho má, takže já si jenom říkám... Sakra jak to teda je?! :D A jinak, víc se mi líbí ta alternativa v knize, uvítala bych ji víc než tu filmovou.

7 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 15. september 2013 at 16:54 | React

Je to moc krásn a zaujmulo mě to jako povídka Pod povrchem. Těším se na další díl a určitě tuhle povídku zařadím mezi ty nej.

8 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 15. september 2013 at 17:43 | React

Ále :D

Hele a víš že na tu písničku od Ellie jsem si taky při tom jméně vzpomněla? :D

To je velice dobře, nevydržela bych čekat příliš dlouho :3

Divergence, Divergence... Abych byla upřímná, u mě osobně Divergence asi prostě nepředčí ty další příběhy, které mám v menu. Ano, je to skvěle a úžasně napsaná knížka, Tobias je prostě slaďouš od přírody a tak, ale já se prostě už od začátku peru s faktem, že mi to v mnoha směrem připomíná HG a tudíž se nemůžu ubránit slovu kopie. Netvrdím přímo, že Rothová opsala několik základních věcí z HG, ovšem mě to prostě už od začátku zkazilo to úplně bombastické nadšení z příběhu, jaké jsem měla právě z COB. Jako jo, těším se na poslední díl i na tu dodatečnou knihu, jejíž příběh bude vyprávěn Čtyřkou, mám těn příběh ráda, ale prostě... nepatří do mojí top čtyřky.

Něco se tam ještě najde jooo?...:333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333 (mohla bych to udělat milion řádků dlouhé, ale uznala jsem to za ne moc vhodné :D)
Jak můžeš nesnášet Peetu? To jde? :D

Tak to musel/a být matikář/ka nadšený/á :D

Takže prostě je to rozkouskované do více dílů :D
Hele, několik vteřin jsem na ten odkaz zírala, ale pak jsem neodolala a.... PANEBOŽE!!! TO JE FAKT ANDĚLSKÝ! No, Simon má co dělat.... :D

Ale no tak Nell, víš jak mě to ničí?!! :D Dobře, neříkej mi to, ale fakt jsem z toho... no cítím se asi takhle: buzrgfu??!!!huirgh!!! :D
Promiň, co bych neměla mít? :D Jakože knížky v češtině všechny tyhle mám, i když Hostitele jsem nejdřív měla půjčeného, stejně jsem si ho pak musela koupit. Nebo HG, určitě víš, že existuje ta mega kniha ve které jsou všechny tři díly. To jsem nechtěla, i když je to dražší, chtěla jsem pěkně každý jednotlivě :3 Já ty knihy musím mít právě doma, nepřežila bych kdyby ne, nechápu lidi, kteří si to jen půjčí, přečtou, vrátí a tím to pro ně hasne.

Jace bude Simonovi nějak speciálně říkat? :D Dobře, neříkej mi to, jen mi pověz, jestli to bude hezký nebo hnusný :D

Ona to má teď z Bravo Poster prý, je tam i LOGAN a ELLIE! Oba tyhle plakáty mi dala :D Já si právě taky hodlám některé vytisknout :3

9 jass jass | Web | 15. september 2013 at 18:56 | React

Okay. Myslím že už som sa upokojila. Nella. Nella. Nella. Prečo mi robíš toto?!
Billa som si predstavovala ako Jacea. Ritu ako takú jednu mrchu z nejakého filmu, na ktorého meno si nespomeniem. :3
Nebudem sa tu zmieňovať o tvojom bravúrnom štýle písania, nechce sa mi.
Ten posledný odstavec, to je.. :o Končí to ešte horšie ako Divergent.
Som nadšená, shippujem, feelsujem, hejtujem, chcem ďalšiu časť a rýchlo!!! :3 Tá zápletka ma zmiatla, neviem či pôjde o fantasy alebo o reálny príbeh. Hmm. :3
Takže ešte raz, chválim, úžasne si to napísala a pridaj druhú časť lebo dnes k tebe nepríde Four! :D

...

Bože. Flautu mi ani nespomínaj, nechcela by som. :D Aj mne sa balet páči, ale je to ťažké. :3 Si zlatá, taká plná energie. :D Jéééj ďakujem. :) Držím aj tebe palčeky, ty to dáš, si hlavička. :3
:o Nell, toto mi nerob. Neviem, ako odpovedať. Snáď len Ďakujem. <3 Už fakt neviem ako ti niekedy splatím všetky tie nádherné slová. :3

10 Smajlík Smajlík | Web | 15. september 2013 at 19:09 | React

Samozrejme, ja to plne chápem. Poznám ten pocit. Bolo to len také konštatovanie. Veď ak je niečo kratšie, zaujímavejšie písané, je síce škoda, že to nie je dlhšie, ale je to o to napínavejšie :)
Áno, poviedka. Tam je možné všetko. Ale plne ťa chápem. To všetko boli len také konštatovania, ale ak si si ich zobrala k srdcu, tak potom si to, cením? Asi áno. A teším sa na pokračovanie. Ak to bude dlhšie, bude len rada, ale ak to bude kratšie, vadiť mi to nebude. Prečítam si to tak, či tak :)

A prečo, že zrovna mne? I keď som rada, že si rada, že sa mi to páči, ale je to pre mňa istá záhada, ak chápeš :)

11 Lau Lau | Web | 15. september 2013 at 20:31 | React

Jasné, chápem .. Aj tak je ten príbeh zaujímavý :) Inak mohla by som si ťa pridať do affs/OB ? :)

12 Sophie Sophie | 16. september 2013 at 7:50 | React

Je to super napinak :333 tesim sa na dalsi dirl:3:)

13 Smajlík Smajlík | Web | 16. september 2013 at 16:53 | React

Jasné, chápem. Úplne tomu rozumiem.
Fúúha! Tak som veľmi rada, že to takto berieš, príjemne ma to prekvapilo a aj potešilo. Ďakujem ti za to :)

14 jamie jamie | Web | 16. september 2013 at 18:15 | React

Ta toto vyzerá úžasne :3 Konečne nejaké nová poviedka od teba Nell. Ako veľmi mi to chýbalo. Nemalo som čo čítať? Už ma nikdy tak dlho netýraj.

Dokážeš písať tak dokonalo že už z tohto krátkeho úvodu (ak sa mi niečo páči vždy je to krátke :D) viem že Rita je proste argghhh. Bill je také zlatíčko a proste mi pripomína všetyk zlatučké vecičky čo existujú ako napríklad mačiatka, šteniatka,...a asi mi preskočilo :D No to je jedno.

Akurát na Joyce ešte nemám nejaký obrovský názor :3 Ale proste shippujem tak či tak :D Som strašne zvedavá ako to bude pokračovať. Kedy bude pokračovanie? Nell ja ho potrebujem k životu :D

15 elizabett elizabett | Web | 16. september 2013 at 22:24 | React

úžasný :O
budu se těšit na další díl, sem zvědavá jak to dopadne, jaký to bude v tech horách...:)

16 Liven Liven | Web | 17. september 2013 at 15:50 | React

Krásné, jako vždy se opakuji, ale nic jiného k tomu vlastně ani nejde, jen se prostě těším na další díl! :33

17 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 17. september 2013 at 15:59 | React

Jo, mě to prostě Hunger Games připomíná ve fakt hodně směrech. Mě to zároveň štve, ale mám tu knihu i ráda. Je v tom i originalita.
Příběh samotný ne, ale Čtyřka sám určitě do něčeho top patří :3 Teda odmyslím-li si toho herce -.-

V tom případě už se nemůžu dočkat! :33
Jo, to chápu. Ale sladký je taky, to se musí nechat. Spíš že... v HG není úplně od začátku jasný, s kým Katniss bude, kdyžto v TMI bohužel ano a to mě mrzí... Nejenom proto, že samozřejmě fandím Simonovi (:D), ale i tak všeobecně.

:DDDDDD Já to mám nakreslený na penále, na ruce, po různých sešitech a papírech, a pak jsem si udělala jednu větší runu, kterou jsem nalepila pod plakáty u postele :3

Fakt se musím usmívat nad tím, co jsi napsala, protože je to stoprocentní pravda :D Prostě pro mě the best boy character :3

No to víš, pár týdnů jsem se urgalštinu učila, ale pak jsem s tím sekla.

Jsou úžasný. I když ten hořící reprodrozd je taky moc krásný. Mě šlo spíš o to... Vlastně ani nevím, prostě jsem měla to nutkání :D

Tak nejsem si jistá, že mi to bude připadat vtipný, když to bude  vzhledem  Simonovi hnusný, ale asi se aspoň pousměju :D A já naivka si myslela, že si ho Jace oblíbí a bude mu říkat nějak hezky :D

Ohoho, to musí být skvělý plakát :3 Na tom mým je ještě s Annabeth, brala bych ho samostatně. Úplně chápu, co se knížek týče... :D Prostě rezerva na ně musí být. :)

18 Vikyna Vikyna | Web | 17. september 2013 at 16:47 | React

Pokračuj, je to moc pěkně napsané :)

19 K. K. | Web | 21. september 2013 at 12:45 | React

Je to pěkně napsané! Hezky čtivé, zaujme to a baví. Akorát mi nepřijde, že by to Joyce dělala pro Billa. Spíš kvůli Ritě, ne? A pro sebe to dělá, protože si chce dokázat, že se nebojí, nebo to, že by pro Billa udělala cokoliv? Fakt nevím :D Každopádně doufám, že mi to další čtení osvětlí a těším se :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement