Fallen

26. september 2013 at 20:22 | Nell |  books
Nejdřív bych se vám chtěla - tentokrát opravdu - omluvit, že jsem úplně mimo dění. Nepíšu články, komentáře, celkově jsem tento týden šla na počítač jenom v informatice. Aspoň myslím. A to nebylo na moc dlouho. Dočetla jsem úžasnou knížku, o které musím taky napsat, ale až to trochu vstřebám, což nebude jen tak.

Konečně jsem celou tuhle sérii dočetla, tak o ní můžu něco málo říct. :)Měla jsem v plánu psát o tom, že jsem od téhle knížky čekala mnohem víc. Ale posledních asi tak sto stránek mě přesvědčilo o tom, že jsem toho čekala mnohem, mnohem méně. Posledních padesát stránek mě přesvědčilo o tom, že tuhle sérii miluju. A přinutilo mě přemýšlet, jestli náhodou, jen tak mimochodem, nejsem padlý anděl, který o tom neví. Ale jakmile jsem přišla na to, že by to tak i mohlo být, uvědomila jsem si, že se tam o mně nic nepíše, takže jsem se vrátila k tomu, že opět doufám, že si někdy pro mě přijde Lovec stínů a řekne mi, že patřím k nim.

Jak jsem říkala, konec poslední knížky mě nadchl. Seděla jsem a četla a četla, bylo mi jedno, že je půl třetí nebo kolik, že nemám pojem o čase, neuvědomuju si, že mám hlad, že další den píšu písemku z matiky, že se potřebuju vysprchovat. Vtáhlo mě to do sebe a já jsem stála na Sinaji a všechno pozorovala. Sem tam jsem přihodila i nějakou chytrou radu, aby se neřeklo. Omámilo mě to. Opravdu, tenhle příběh je silný, ne takovým stylem jako třeba Harry Potter, ani ne tak, jako Hvězdy nám nepřály. Tak nějak jinak.

Je to slaďárna, co si budeme povídat. Ale ono to neuškodí. A nebo někdy jo, potom z toho jste smutní, že se v knížce pořád líbají a vy jste u toho a připadáte si tam navíc. Ale na druhou stranu je to krásné. Že on si ji najde v každém jejím životě. Že ona se do něj pokaždé bezhlavě zamiluje. Že on ji třeba miluje i přes to, že ona je strašná kráva. Že pro ni chce to nejlepší, co jí může dát. Že se ji snaží ochránit. A tohle všechno. Daniel Grigori je úžasný, něco mezi Peetou a Tobiasem, ale je až moc... jemný. Aspoň ze začátku. Potom bojuje, čtenář ho poznává líp, ale přesto, přijde mi takový moc v klidu. Ale to je někdy taky dobré. Přesto jsem si víc zamilovala Cama, padlého anděla, který se přidal k peklu. Od začátku jsem mu fandila. Ale pak... Shippovala jsem Daniela a Luce, ale Cama bych si nechala tak jako pro sebe. Měla jsem ho prostě nejradši, protože ze zlého se stal hodný. Aspoň částečně.

Pamatuju si tu chvilku, kdy jsem to začala číst. Čekala jsem něco ohromujícího, ale začalo to v šestnáctém století tím, že nějaký kluk musel odejít a nechtěl, aby se to jeho holka dozvěděla. Psala jsem si při tom s Jass, která mi řekla, že tohle taky tak trochu četla. V tu chvíli, kdy jsem to začala číst, jsem věděla, že ta knížka bude nudná. I prvních dvě stě stránek mě nebavilo. Nic moc se tam nedělo - nic moc nadpřirozeného. Prostě kluk ignoroval holku, která se do něj zamilovala. Ale pak, pak to přišlo. Ukázalo se, že ten kluk ji taky miluje, ale hlavně, že je to padlý anděl. To bylo úžasné.

Druhý díl mě hrozně bavil. Nevím proč, možná proto, že tam byli nefilimové, které jsem si strašně moc oblíbila. Luce, hlavní postava, se s Danielem pořád hádala, ale stejně se mně tenhle díl moc líbil. Třetí díl byl... Zajímavý, přínosný, ale nebavil mě. Luce cestovala hlasateli do svých minulých životů a snažila se zjistit něco o svém a Danielově prokletí, pokaždé, když ji políbil, shořela. Nějak moc mě to nebavilo. Až konec, kdy se z jejího "kamaráda", se kterým cestovala, vyklubal Lucifer.

Poslední díl byl zaručeně nejlepší. Hledali tři relikvie (Ano, já v tom taky vidím Harryho Pottera, ale co.), které mají určit místo Pádu, chtěli se tam dostat a zastavit Lucifera. Luce byla úžasná, Daniel dokonalý a ostatní byli taky skvělí. Relikvie našli, všechno zatím dopadalo dobře. Ale pak přišla chvíle, kdy měla Luce říct, kdo je. Říkala, že je člověk, který je prokletý, miluje Daniela, ale najednou jí něco došlo. Je totiž taky padlý anděl. Prokletá, nebudu rozepisovat proč, ale taky tak trochu kvůli Danielovi. Zjistila, že vždycky uhoří proto, že si to začne uvědomovat, nebo spíš, že jí to někdo řekne. Ale na kkonci si to uvědomila a nic se nestalo.

Protože se s Danielem nechtěli připojit k nebi ani k peklu, Trůn, což je nejspíš Bůh, nebo někdo tak vysoce postavený v nebi, je poslal zpět na Zemi, ale s tím, že budou oba obyčejní smrtelníci, kteří se budou muset poznat, nebudou si na nic z toho pamatovat. A není tady ani třeba šance, že se potkají. Oni ale souhlasili, protože chtěli být spolu. Takže se dostali zpět na zem. Předtím se ale rozloučili. Daniel jí řekl, že si ji najde. Že s ní zůstane, navždycky.

V epilogu nastoupí Luce na nějakou univerzitu, kde se vytratí z večírku a venku, na lavičce potká Daniela. Něco jí je na něm ale povědomé. Hned se do sebe zamilují a on jí myslím zase řekne něco ve stylu, že spolu budou. Ale tím si teď nejsem jistá, byla jsem tím tak unešená, že jsem možná ani všechno nevnímala. Zároveň tam jsou i další padlí andělé, jejich přátelé z dávných dob, a ti dva nefilimové, Luceini přátelé z druhého dílu, kteří spolu čekají dítě. (Celou dobu jsem je strašně moc shippovala.) A všichni se jim smějí, protože ti dva neví, čím si před tímto prošli. No, takhle to končí. Ten konec je hrozný. Skončilo to... dobře, ale špatně. Jak mohli souhlasit, že spolu budou třeba padesát let, když spolu mohli být padesát tisíc let? No, nejspíš to nepochopím, asi nějaký důkaz lásky. Že jim stačí padesát let, ale poklidných, padesát let krásného smrtelného života.

Celkově... Je to nádherný příběh, skvěle napsaný, který vám musím doporučit. Je to chvilkami klidné krásné čtení, ale chvilkami jste jako na trní. No, prostě super knížka, jak jinak. Strašně moc se mi to líbilo, ale je pravda, že jsem četla i spoustu lepších. Od teď věřím na anděly. Aspoň takhle, podle nějakého příběhu, a čekám, že si pro mě jednou nějaký přijde. To se načekám.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maruška Maruška | Email | Web | 26. september 2013 at 20:41 | React

On ji miluje, i když je to strašná kráva.. :D Tak tohle mě tam rozsekalo. Krásná recenze, děkuji za tip, budu o tom hodně uvažovat:))
krása :3

2 Sophie Sophie | 27. september 2013 at 15:46 | React

Uvažujem o tejto knihe, má ju aj sesternica :D

3 elizabett elizabett | Web | 27. september 2013 at 18:12 | React

opět krásně napsaná recenze:)
jinak taky miluju když mě ta knížka vtáhne do sebe a já zapomenu na čas na všechno :')

4 All€$a All€$a | Web | 27. september 2013 at 19:08 | React

Pěkný blog

5 Smajlík Smajlík | 27. september 2013 at 19:52 | React

Nefilim. To mi pripomenulo knihu "Padlí anjeli" do ktorej som sa aj napriek zvláštnemu štýlu spisovateľa zamilovala.
O tejto knihe, či sérii, som počula, už veľakrát. Nikdy ma to však nelákalo a vždy som si myslela, že je to o upíroch, ani neviem prečo. To čo si teraz napísala ma však naozaj prekvapilo. A myslím, že si to čoskoro prečítam. Alebo v to aspoň budem dúfať.

Tak u mňa je to radšej letná láska k niečomu inému, než k opačnému pohlaviu. Moc sa o chalanov nestarám, vďaka čomu som si v triede vyslúžila prezývku antichalan, čo mi však dvakrát nevadí. Niekedy je lepšie byť nedobytná.

Je to strašne úžasná pieseň. A i keď dodnes nechápem, prečo to bola práve táto, do ktorej som sa tak neskonale zaľúbila, ale asi v tom bola vyššia moc. Asi som v tej pesničke niečo videla, ktovie :)

6 all-is-magic all-is-magic | Email | Web | 27. september 2013 at 21:50 | React

Knížky jsem četla a taky mě naprosto dostaly. Právě jsem prnví díl půjčila kamarádce, tak čekám, co na to řekne :)

Napsala se k tomu i taková maličká dodatková knížka o románcích, O Shelby a Milesovi například.

7 Berry Berry | Web | 28. september 2013 at 11:16 | React

Musím priznať,že som knihy čítala až na poslednú,ktorú som nedočítala pretože ma neskutočne nudila a tiež priznávam že celá knižná séria sa mi nepáčila. Tak a je to von. Ked sa mi asi pred rokom dostala do ruky kniha Pád bola som očarená. Jednička bola neuveriteľne skvelá a príbeh v celku pútavý. V dvojke či trojke sa mi zase páčili cesty do minulosti,pretože mám takéto veci rada,ale už ma tá séria nenadchýnala ponevač bola príliš romantická.Teda jasnébola som Team Daniel a Lucinda ale nebavilo ma v kuse čitať o takej velkej láske,chýbal mi tam humor a realita. Napríklad pri Peetovi a Katniss to bolo niečo neskutočné,niečo desivo reálne ako celé Hunger Games. Pri Harrym to bolo spontánne,proste on a Ginny ... :D Pri Tobiasovi a Tris z Divergencie to bol jednoduchý mladý vzťah s množstvom pochybností aký sa dá nájsť aj v bežnom živote. No a pri Jaceovi a Clary z Nástrojov smrteľníkov to bolo mega dobré. Hlavne čo sa humoru týka bol Jace per-fect. To mi na Danielovi vadilo a mala som radšej Cama. Hovorím štvorku som  nedočítala lebo to bolo aspoň pre mňa všetko také odveci,že som sériu znenávidela. Možno ju však niekedy opäť otvorím :)

8 michelle. michelle. | Web | 28. september 2013 at 15:33 | React

četla jsem jenom první den a vůbec nikde nemůžu najít ostatní. tak strašně mě to štve!

9 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 28. september 2013 at 22:07 | React

já jsem na tuhle knížku četla strašně moc recenzí a většina nebyla moc pozitivní, ale stejně přemýšlím, že si jí přečtu a po tom, co jsi napsala jsem dostala ještě trochu větší chuť než předtím...:D

10 Julls ~ woolie.blog.cz Julls ~ woolie.blog.cz | Email | Web | 29. september 2013 at 11:53 | React

V januári som do ruky zobrala prvý diel tejto série. Uchvátil ma. Bola som mimo z toho príbehu. Bolo to krásne. Knihu som čítala dlhšie, ako iné, nemala som vtedy toľko času. Jednotka bola proste super. Ten príbeh - očarujúci Daniel, priateľský Cam a nerozhodná Luce s čudnou minulosťou. :) Druhý diel som získala až toto leto. Nevadí. Začítala som sa doňho, no pri asi tretej - štvrtej kapitole ma to prestalo baviť. Furt sa to tam opakovalo - Daniel odišiel, pohádali sa, prišiel lístok, potom Cam a to divné dievča.. Nepáčilo sa mi to. Nebavilo ma to čítať. Preto som knihu odložila a o pár dní vrátila do knižnice. Dvojka ma proste sklamala. Uvidím, možno si to neskôr zasa požičiam, ale momentálne mám chuť na niečo dobrodružnejšie, napríklad na takého Percyho Jacksona. :3

11 Caroline Caroline | Web | 29. september 2013 at 15:55 | React

Bohužel jsem celej článek přečíst nemohla, jelikož jsem přečetla teprve dva díly tutý série, ale miluju ji!! Je to naprosto úžasnej příběh a tak ji můžu jedině doporučit :)

12 amy-rose amy-rose | Email | Web | 30. september 2013 at 19:25 | React

hůůůůů tvoje články se hrozně dobře čtou:33
taky jsem tuhe sérii četla, teda jen první tři díly, potom už mě to nějak přestalo bavit.. nevím, jsem divná:D
ale pamatuju si, že první a druhý díl jsem úplně milovala:DD ty ostatní mě už nezaujaly:) taky mi furt vadilo, že prostě ty dva nemohli bejt spolu:D nejradši jsem měla cama:33

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement