30 days hunger games challenge - day fourth

21. september 2013 at 16:26 | Nell |  30 days hunger games challenge
A CHARACTER YOU HATE THAT EVERYONE LOVES

Nezabijte mě, ale jo, pojďte do mě! Samozřejmě vás chápu, že Peetu strašně milujete, je to ten nejúžasnější kluk z knížky, a jak řekla naše češtinářka, když o něm kámoška napsala charakteristiku, je to ideální muž. Pro vás všechny zřejmě ano, pro mě ale ne.

Peeta Mellark. Po tom, co Katniss popsala to, jak jí Peeta hodil chleba, mi začal být trochu sympatický. Když dorazili do Kapitolu, docela mě štval. To, jak řekl, že ji miluje, to jak chtěl trénovat každý zvlášť, to, jak byl v mluvení lepší než ona. V aréně mě úplně totálně nejvíc, jak se dá, štval, když šel dorazit tu holku, co si nedaleko Katniss zapálila oheň. Věřila jsem, že je hajzl. Co jiného? Asi by mě nenapadlo, že to všechno dělá jenom naoko, že ve skutečnosti chce pomoct Katniss. Nevěřila jsem, že je hodný. Věřila jsem, že je to největší kretén a že na Katniss doma čeká úžasný Hurikán.

Začal mi být sympatický v tu chvíli, kdy začal být sympatický Katniss. Těžko se to dá srovnat, protože v tu chvíli, kdy jsem četla knížku, jsem prostě byla Katniss. Aspoň v prvním díle. Myslela jsem jako ona. Doufala jsem v to, v co doufala ona. Byla jsem ona. Když ho našla, bože. Lekla jsem se, to ne že ne, a byla jsem ohromně šťastná. Peeta byl úžasný. V té jeskyni. Choval se k ní strašně hezky. Záleželo mu na ní. Nechtěl, aby se jí něco stalo, protože ji měl rád. Byl dokonce i vtipný. Ale i přesto, že byl milý, mně přišel i vlezlý a trapný. Moc se vtíral, aspoň mně to přišlo. Třeba to, jak jí řekl, že ho může líbat, kdy chce, mně přišlo trapné. Vtipné, strašně moc, ale i trapné, vlezlé. Nehodilo se to. Co si sakra myslí? Že když umí házet chleba, všichni ho budou na potkání líbat? No, a že zrovna Katniss... Mylná představa. I když vlastně úplně ne. To už jsem úplně Katniss nebyla, no možná trochu. Bylo mi neskutečně líto Hurikána. Musel se na to všechno dívat. Na jeho místě bych byla strašně naštvaná, což on vlastně byl, že?Ve Čtvrtohrách mi byl zase trochu sympatičtější, pomáhal jí, měla u něj oporu, vždycky stál při ní. MUSEL ji ochránit.
Ale potom ve třináctém kraji… Byla jsem ráda, že ho unesli. Doufala jsem, že umře, bohužel. To, jak mluvil v show s Flickermanem a pak na podlahu kápla krev, mě vyděsilo. Musím připustit, že jsem se o něj trochu bála, ale to jenom tak okrajově, jako bych se bála o kteroukoli jinou postavu. Spíš jsem tajně doufala, že ta krev je jeho. Dopadlo to tak, jak jsem nechtěla. Ano, mohlo to být sebehezčí, ale kdyby se ti dva kluci - oba skvělí - prohodili, měla bych z toho větší radost. Ale i přes to to, co Katniss na konci řekl, mě strašně dojalo. Uznejte, i když ho třeba rádi nemáte, že to bylo nádherné.

Abych to shrnula… Rozhodně souhlasím s tím, že Peeta je úžasný. Všechno si dokáže přinutit mluvením - dokáže vybrat ta správná slova. Je to na něm to dobré, ale taky mě to na něm strašně štve. Možná to, že je ve všem dobrý, že na něm nevidíme skoro žádné chyby, mě od něj odrazuje. Protože nikdo není dokonalý a já bych si přála, aby ani Peeta nebyl. Podruhé jsem zkoušela číst Hunger games s tím, že mám Peetu ráda. V prvním dílu se mi to dost dařilo, i když jsem pořád myslela na Hurikána, ve druhém to jakž takž šlo, ale připadala jsem si zvláštně, a v posledním už jsem to nevydržela a začala ho hejtovat. Protože Peetu prostě ráda nemám.

Nemám ho ráda. Vyloženě ho nesnáším. Je mi protivný. Chováním, vzhledem, tím, že se motá tam, kam nemá. Vším. Občas to je možná proto, že v některých situacích se mi až příšerně podobá - myslím samozřejmě povahu. Občas si připadám jako on, že chci pro někoho to nejlepší. Ale ten dotyčný si mě třeba ani úplně nevšimne, nebo mi to neopětuje. Ale stejně. Je to postava, kterou všichni milují, jen já ji nesnáším.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 the lizz. the lizz. | Web | 21. september 2013 at 16:40 | React

Ahhh, nesnáším ho, nesnáším ten konec!
Hurikán je tak milionkrát lepší, chci, aby Katniss byla s ním, prostě Peeta je divnej.
(Aspoň, že ten herec je pěknej, no.)
Stejně jsem ten konec knihy dlouho nemohla rozdýchat. :D

2 Maruška Maruška | Email | Web | 21. september 2013 at 17:01 | React

grrrrr! Ne, ne, ne, ne ne, ennenenenene!
Team Peeta! Rozhodně tema Peeta!
A proč? Protože je boží. Boží herec, boží postava, boží všechno! :D Hurikána jsem nikdy moc ráda neměla, ani nevím proč, ale bylo tak tak. Tyjo, docela vtipný, jak se ty názory liší.
Pořád jsem doufala, že si začne vzpomínat, že Katniss pozná a ono nic! -__- aspoň, že na konci jsou spolu :33
Peeta! <33

3 K. K. | Web | 21. september 2013 at 17:43 | React

Ne, že bych Peetu vyloženě nesnášela, ale vždycky jsem doufala, že Katniss bude s Hurikánem. A Hurikán se mi vždycky líbil víc.

4 Sophie Sophie | Web | 21. september 2013 at 17:50 | React

Síce som nedočítala poslednú knihu (:DDDDD), Peetu mám veľmi rada.
Proste, len to všetko hral a Katniss mal rád. :)

5 jass jass | Web | 21. september 2013 at 18:07 | React

OMFG. Ten koment je tááák strašne fourovský, aiovský a pansycakeovský. Má taký bookwormswag. :D Musím to predýchať.

Robím ti to ako sladkú odplatu, keď už to chceš vedieť. :P
Tak to sme na tom rovnako. :3 Je to prázdnota, veľikánska prázdnota.
Hm. To ja sa vzdávam často. Umývania riadov, vysávania, robenia nudných nepotrebných úloh. :D
Ale hej, mohla by som to čítať celý rok, to sa neboj. :3 <4 Ďakujem. :)
Ach. Tomuto sa hovorí pravý FEELS záchvat. Dievča, ty si dokonalá, najdokonalejšia, najúžasnejšia, najpansycakeovejšia [to len my môžeme najhoršiu nadávku obrátiť v pochvaľu -.-]. Ďakujem. <3
Muah. Tak ja ti napíšem ďalšiu jednorazovku, mám teraz jeden super nápad. :D

A ku článku...
Vieš, vždy som myslela, že Peetu nemáš rada, lebo proste shippuješ Katnis a Galea, ale tieto argumenty sú racionálne.
A tak trošku s tebou niekedy súhlasím. Vlastne, zistila som, čo mi celý čas na tom ľúbostnom trojuholníku nesedelo. Vždy som mala rada Peetu, ale zároveň som chcela, aby Katniss bola s Galeom, a nechápala som tomu. Teraz už áno. Peeta je perfektný a všetko, ale perfektný pre mňa, a nie pre Katniss. Gale je takisto perfektný, ale keby som si vyberala medzi nimi dvoma (ale medzi KNIŽNÝM Peetom - lebo filmový je taký málo sexi, a medzi FILMOVÝM Galeom, lebo v knihe som si ho predstavovala menej sexi ako je Liam :D), tak by som si vybrala asi Peetu. Lebo je taký nežný a obetavý a všetko. Gale sa mi ku Katniss hodí viac ako Peeta, ale Peea ju zas tak miloval.
Gr.
Som z toho zmätená.
Proste všetci sme geniálni úžasní najlepší a najradšej by som bola, keby som mala aj Galea a Peetu a Katniss by nemala ani jedného, lebo v 3. knihe sa chovala zle. :D :3

Ale musíš uznať, že tie romantické veci čo hovoril Peeta boli krásne! :D

Claire nečítala Drozdajku? :o
Takže hej, vpodstate chválim ten článok, cením si ťa za to, že si si nedávala servítku pred ústa, že si vyjadrila názor. :3 Rešpekt.
A takisto rešpektujem tvoj názor, možno sa s ním úplne nestotožňujem, ale bookworms je všetko odpustené. :D

6 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 21. september 2013 at 22:12 | React

"Co si sakra myslí? Že když umí házet chleba, všichni ho budou na potkání líbat?" Tohle mě fakt pobavilo :D
Takže... Jo, beru to, do posledního slova (pomineme-li teda ten odstavec, který jsem nečetla a tímto ti chci strašně moc poděkovat za upozornění).
Musím uznat, že Peeta tím byl možná až vlezlý, tím jak Katniss neustále vyznával lásku, a nic od ní nechtěl, ale taky to nemusel pořád dokola opakovat, bylo to od něj celkem nepatřičné, to si neuvědomoval, jaké pocity to v ní vyvolává? Takže akorát tohle mi vadilo.
A já tuhle lovestory ani asi nikdy nebudu schopná posoudit objektivně, protože jak jsem viděla, že Hurikána hraje Liam, kterého fakt nemám ráda, vyvolalo to ve mě nechuť právě i k Hurikánovi. A Josh je naopak takový roztomilý, takže... Ale zkusím to, co jsi dělala i ty, že jsi ty knihy četla s tím, že máš ráda Peetu. Akorátže já to samozřejmě budu číst s tím, že mám ráda Hurikána :D A hlavně si namísto něho budu představovat prostě obyčejného kluka, ne Liama.
Sice pořád úplně nechápu, jak ho můžeš tak nesnášet, i když je to vlastně úplně stejné, jako když já napíšu že nemám ráda Hurikána, ale každopádně to beru a díky za tenhle článek, ve kterém jsi to všechno tak skvěle objasnila :)
Jen mě mrzí, že si nemůžu přečíst celý ten jeden odstavec, ale je to pro moje vlastní dobro a ještě jednou, jsem ti vděčná, žes mě varovala :)
Skvělý článek :)

A ke tvému komentáři:
Aww, to je tak... tak nádherné, že si to snad ani nezasloužím. Ohromně strašně moc ti děkuju, jak za tvá slova, tak za to, že kdybych v budoucnu nepsala, našla by sis mě a dokopala mě k tomu, protože nejenomže bych už jenom kvůli tobě prostě hned psát začala, ale hlavně bych tě viděla naživo, což by bylo úplně skvělý a fantastický :3 Takže fakt děkuju, děkuju že jsi ta nejlepší čtenářka, jakou znám, hrozně správňácky feelsuješ.

7 Smajlík Smajlík | Web | 22. september 2013 at 10:51 | React

Hurikán bude asi Gale, alebo mi niečo ušlo?
Peetu som mala rada, i keď som si do poslednej chvíle myslela, že bude s Galeom (Hurikánom, ak chceš). I keď je pravda, že ešte v škole som si prečítala poslednú stranu, čo bola osudová chyba a dodnes to ľutujem. Ale aj tak ma tá kniha chytila za srdce a ako som už písala aj na svojom blogu, keď som písala "recenziu" tak som sa od nej nemohla odtrhnúť.
Celkom ma však prekvapil koniec. Smrť jej sestry, to že jej matka odišla aj to, že s ňou neostal Gale (asi zrejme Hurikán). Naštvalo ma, ako to skončilo, i keď som chcela, aby bola s Peetom. Pokiaľ som nevidela film, predstavovala som si ho trošku inakšie, ale tohto herca mám rada a vďaka Hunger Games som sa do neho zamilovala ešte viac. I keď je pravda, že v niektorých chvíľach bol až príliš sladký :D

Hej, ty si ma, tak povediac, inšpirovala. A som rada, že ťa to teší.
Tak vieš, tvoje slová ma donútili zamyslieť sa a povedala som si, že nebudem písať litánie do komentára, ale že konečne napíšem nejaký zmysluplný článok. Takže zaň vďačím tebe.

Všetci o tom hovoria, ale stále neviem, ako to vyzerá. Ako, viem si niečo také predstaviť, ale stopro je moja predstava mimo realitu.

No, zdá sa, že je to asi ono. Pýtala som  sa sestry a to Na západe nič nové je presne od toho spisovateľa, ale či je to ono, netuším. Ale láka ma to, prečítať si to :)

8 Liven Liven | Web | 22. september 2013 at 10:53 | React

¨Jsi můj člověk. Taky ho nemám ráda a zase jsem se zbláznila do Hurikána. Nevím proč to tak, je ale je to tak! :D
Každopádně to máš skvěle napsané O.o

9 Kath(Horalka) Kath(Horalka) | Email | Web | 22. september 2013 at 16:17 | React

Máš pravdu, měla jsem Peetu ráda, protože nebyl sobecký a myslel na ostatní. Ale je pravda, že mi bylo Hurikána líto...

10 Victoria Victoria | Web | 26. november 2013 at 20:37 | React

Jo! Konečně alespoň jeden člověk, který taky nesnáší Peetu :-D. Byl mi už od začátku nesympatický. Nevím, proč. Já mám stokrát radši sympaťáka Hurikána. Na konci trojky mi ho bylo moc líto, jak se k němu Katniss chovala. Přitom Hurikán za nic prakticky nemohl, jen šel tvrdě proti Kapitolu. Kdyby bylo na mě, určitě bych nechala Peetu zabít :-D. Ale občas má i dobré chvilky, to musím uznat :-)

11 Calien. Calien. | 21. march 2014 at 23:44 | React

Já to mám třeba přesně naopak.Nedokázala bych si představit katniss bez peety.Hurikán mi nikdy nepřišel hezký ani sympatický.Ale tak každý má jiný názor ;)

12 gabcaticha gabcaticha | Web | 14. august 2016 at 11:13 | React

Taky mám radši Hurikána. Je i hezčí. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement