Pod povrch - 10.

29. august 2013 at 8:52 | Nell |  Pod povrch
Tohle je poslední kapitola. Chtěla bych poděkovat všem, kteří to četli. Chtěla bych vám poděkovat, že jste na to měli nervy. Mám vás ráda. :)

Stál jsem před jezerem. Všude kolem postávali lidé, někteří seděli a někteří dokonce i leželi. Co bylo hrozné, koukali na mě. Za chvíli jdu na to, pomyslel jsem si. Tak hodně štěstí, brácho.
"Patriku." Za sebou jsem uslyšel důvěrně známý hlas. Otočil jsem se a uviděl Elisu. Přidala do kroku a popošla ke mně. Zastavila tak blízko, že jsme se o sebe opírali hlavami. "Musíš ho pevně chytit. Nepouštěj ho. Jakmile ho chytíš, nad ničím nepřemýšlej, prostě se vyšvihni a naskoč na něho. A jeď. Nezapomeň, že to jezero musíš objet třikrát. Ne abys po prvním kolečku slezl, to by bylo dost pošetilé. Bude to strašně těžké, ale věř mi, taky jsem to zvládla. A to jsem byla ještě strašně malá. Ty to ale dokážeš, věřím ti." Zněla, jako by se měla každou chvíli rozbrečet. Že by kvůli mně? Bála se, že skončím na zemi a už se nezvednu? V koutcích očí se jí leskly slzy. "Musíš to zvládnout," zašeptala. Naklonil jsem se k ní blíž a políbil ji. Cítil jsem, jak se najednou usmívá, jako by mi všechnu svou energii dávala a polibkem mě ještě víc přesvědčila o tom, že to prostě zvládnout musím, že tady musím zůstat.
"Už musíš jít. Hodně štěstí," řekla, když se ode mě odtáhla. Nechtěl jsem ji nechat, aby odešla. Chtěl jsem tam být s ní ještě dlouhou dobu, vyhnout se jednorožci a užívat si její přítomnost. Bohužel to nešlo. Naposledy mi stiskla ruku, obrátila se a odběhla pryč. Nadechl jsem se a uslyšel zvon, který oznamoval, že to všechno začíná.


Z lesa vyběhl bíle zářící jednorožec. Měsíční jednorožec. Elisin kámoš. I přes to, že už jsem ho jednou viděl, jako by mi vyrazil dech. Byl tak nádherný. Nedokázal jsem si představit, že na něm pojedu. Přišlo mi to až moc nemožné, vždyť na takovéto úžasné bytosti se nesluší jezdit. Co naplat, musel jsem.
Stál jsem na místě s očima upřenýma na něj. Všichni čekali, co udělám. Byl jsem na tom stejně jako oni. Neměl jsem tušení, co bude následovat po tom, co na něj přestanu zírat.
Rozběhl jsem se za jednorožcem. Utíkal jsem z plných sil, snažil se ho doběhnout, pádil však moc rychle. Ještě jsem přidal a to už jsem přímo letěl, když jsem míjel vyděšenou Elisu a dobíhal jsem ho. Po chvíli námahy jsem už byl vedle něj. Chvíli jsem běžel po jeho boku, pak jsem natáhl ruku a chytil ho za hřívu. Jako bych se ho ani nedotkl, běžel dál. Důležité ale bylo, že hřívu jsem mezi prsty cítil. Odrazil jsem se od země, chvíli jsem jen tak visel ve vzduchu na jeho hřívě, ale včas jsem se mu vyšvihl na hřbet.
První část zvládnuta, jsi borec.
Nějak se mi podařilo nasměrovat Měsíčního jednorožce, aby běžel podél jezera. Přidal do kroku a začal trochu poskakovat. Nevím, jestli proto, že se mu to líbilo a měl radost, nebo proto, že se mě snažil shodit. Ta druhá možnost je pravděpodobnější.
Objeli jsme jedno kolečko a on už se zklidnil. Normálně - na jeho poměry - běžel a cesta rychle ubíhala, takže jsem si začal věřit. Začal jsem doufat, že to zvládnu, a nebude to ani dlouho trvat. Už to bylo tak blízko!
Když jsme objížděli jezero podruhé, jednorožec běžel úplně klidně, zdálo se mi, že letíme, že se vůbec nedotýká kopyty země.
Při třetím kolečku se všechno zhoršilo. Začal sebou házet a snažil se mě shodit. "No tak," snažil jsem se ho uchlácholit. "Uklidni se, už jenom kousíček." Dodával jsem odvahu jemu i sobě. Chtěl jsem to mít už co nejdřív za sebou.
Nevím, jestli jednorožci chápou věci opačně, než jak mají. Tenhle to tak nejspíš měl. Začal ještě víc blbnout. Nadskočil tak moc, že mě málem shodil. Visel jsem jen za nohy, na jednom jeho boku.Chytil jsem se jeho hřívy, když se rozběhl strašně rychle, a házelo to se mnou ze strany na stranu.
Vysoko vyskočil a já se pustil. Už jsem se nedokázal udržet. Prostě mi hříva vyklouzla z rukou a nohy nedokázaly držet na místě. Skončil jsem na zemi, jednoduše mě shodil.
Tak tohle, dámy a pánové, je konec.
Ležel jsem na tvrdé zemi, pozoroval nebe a chtělo se mi brečet. Bezstarostně tam lítalo hejno ptáků: kroužili, předháněli se nebo si jen tak hráli. A já jsem ležel na zemi, hlavu plnou starostí, ten poražený.
Zavřel jsem oči. Snažil jsem se tak vyrovnat se slzami. Nechtěl jsem se na ně dívat, záviděl jsem jim jejich štěstí. Uslyšel jsem kroky: někdo se ke mně blížil. Oči jsem stejně neotevřel. Tenhle někdo se nade mnou sklonil a odhrnul mi vlasy z čela. Kdo jiný to mohl být než Elisa?
"Patriku." Brečela. Čekal jsem to. Měla mě ráda, a já ji. A moc. Bylo mně jí líto, moc lidí se o ni nezajímalo, Nejdřív přišla o své rodiče, pak o svou chůvu, a nakonec i o mě.
"Eliso, promiň. Já… totálně jsem to zpackal. Nezvládl jsem to. Je mi na zvracení, ze mě samého. Cítím se strašně trapně, nejradši bych někam zalezl a už nevylezl. Chci, abys věděla, že tě mám strašně moc rád." Chtěl jsem jí říct aspoň tohle. Aby to věděla.
"Patriku." Vytryskly jí slzy, podlomily se jí ruce a spadla na mě. Tváře jsme k sobě měli přitisknuté a já cítil, jak hýbe čelistmi. "Jsi nejlepší." Objala mě a pořád přerývavě dýchala, kvůli pláči. Taky jsem začal brečet. Nedokázal jsem se ovládnout. Potřeboval jsem, aby všechny pocity vyšly ven, abych se všeho zbavil.
"Nikdo nevěřil, že to dokážeš. Ale já jo." Přitiskla své rty na moje a umlčela tím všechny moje otázky.
Po nějaké době mě přece jenom pustila. "Dokázal? Vždyť jsem spadl," namítl jsem. Že bych spadl až po tom nebo si toho nějakou náhodou nevšimli?
"To sice jo," připustila, "ale objel jsi to třikrát. Spadl jsem až potom." Ne. Tohle. Není. Pravda. Já jsem to dokázal! Teď sem už patřím, ať si říká kdo co chce. Zůstanu tady. "Víš, co to znamená?" objala mě. "Zůstáváš tady!" vykřikla a dala mi pusu. "Teď ale musíme jít za Levantou." Vstala a podala mi ruku. S námahou jsem vstal a vydal se s ní za její vůdkyní.

"Jsi statečný. Všichni si tě odteď vážíme. Dokázal jsi to, co nikdo před tebou nezvládl." Usmála se na Elisu, která jí úsměv opětovala. "A teď se můžeš přivítat s Lucy." Usmála se znovu, tentokrát na mě, a otočila se k mé sestře.
Lucy se ke mně rozběhla. Objala mě a dlouho jsme tam stáli. Dva sourozenci, kteří se dostali Pod povrch, na jakousi druhou stranu světa. Jeden násilím, druhý vlastní vůlí. Byl jsem rád, že jsem to dokázal a mohl tam zůstat. Poprvé v životě jsem na sebe byl opravdu pyšný.
 

4 people judged this article.

Comments

1 Smajlík Smajlík | Web | 29. august 2013 at 9:35 | React

Poviedku by som si skutočne už mohla prečítať ale to vieš, nejako nie je čas (A)

Som veľmi rada, že sa ti tá fotka páči. Som na ňu nesmierne hrdá.
Čo sa týka toho, kde by si to mohla zohnať, tak ja to mám z ebay, od kamarátky, ktorá mi ho kúpila na 14 narodeniny :)

2 jass jass | Web | 29. august 2013 at 11:00 | React

Bože. Nella. Nella. Nella. Nella. Nella.

Feels. Feels. Feels. Nie. Toto. Mi. Nerob.
MOJE STOROČNÉ SHIPPOVANIE SA VYPLATILO!!!!! :3
Ach. To bolo také romantické.
Mám nervy na dranc, nedopustila by som, aby prehral.
Oh. Doriti. Prepáč že nadávam, len sa z toho spamätávam. Toto nie. Toto nie. FEEELS.
Je to - bolo to úplne úchvatné, už NIKDY mi nepovieš, že nemáš talent, lebo máš, sakramentský, a ak ťa nepresvedčí ani to, ako si dokonale napísala Pod Povrch, tak už nič, si beznádejná. Kriste pane, to je skvelé. To je skvelé. To je briliantné.
Myslím že som už kľudná. :D Je to skvelé. Také nádherné, romantické, akčné, napínavé. <3 Kedy bude ďalšia viacdielna poviedka?! :3
Najprv som sa bála, či sa mi ten záver bude páčiť, ale sakra... To je úplne božké. Ešte raz, máš talent, si skvelá, toto je skvelé, Patrik je skvelý, Elisa je skvelá, jednorožec je skvelý, príbeh je skvelý, ti si skvelá. <3
Už si pochopila, čo som chcela povedať, nie?! :D
Dokonalé.

3 jass jass | Web | 29. august 2013 at 11:01 | React

P.S. tá jedna osoba čo to ohodnotila zatiaľ som ja. PREČO TAM JE IBA 5 HVIEZDIČIEK?!!! Úplne ten príbeh fourujem a pansycakujem a Jaceujem. :3

4 Maruška Maruška | Email | Web | 29. august 2013 at 11:37 | React

Já už jsem si myslela, že to nedá! :O Tohle mi jako nedělej. :D Skoro jsem si myslela, že to dopadne špatně, ale ono.. aaaawwww :3 Jsou spolu, pod povrchem, konec dobré, všechno dobré. :33
Ale o jedno tě poprosím, jop? Pokračuj ve psaní, jde ti to totálně úžasně! Úplně se stydím za svoje psaní, když tak čtu to tvoje. :D ^^
Si úžasná! :)

5 machiina machiina | 29. august 2013 at 12:28 | React

Vypadalo to..na hraně :O

6 jass jass | Web | 29. august 2013 at 14:17 | React

Keď som ti písala koment, ešte som nevedela, že aj ty si mi komentovala blog, takže teraz koment na mojom blogu idem zodpovedať. :D
Na mňa alebo na teba podpriemer. Ou jee.
To je vpohode. Hostiteľ je vznešená výhovorka. :DDD
Moožno ťa raz nakazím, to je pravda. :D
To je pravda, Miles Peterovi veeeeľmo prilepšil. Mne vadili obaja, Eric, ako zabíjal bezbranných "divergentných rebelov" a Peter ako vypichol oko VIDLIČKOU. To bolo také nechutné. Dúfam, že to nebude vo filme. :3
Asi určite. :D
Nerob mi chuteeee. Ja budem mať na obed Ratatouille a na večeru lososa. Ha, tu máš! :3
Čo ja?!! Čo TY nevymyslíš?! :D
Tris je divergentný rebel a Peeta je divergentný slaďouš :D To je také bohovské slovo. Slaďouš.
Ale hlavne to A.I.! :D
Nikdy neviem, ale mám slušnú predstavu. :3
Myslím, skôr že to všetkým vadí okrem nás dvoch. :DD
ALE HLAVNE TO A.I.! :DD

(začíná sa ťa báť :D)
Ach, ešte toľko krát ti budem ďakovať. :3 Ďakujem. :3 Aj ja sa teším, ale nechce sa mi do toho pustiť. :3 Dosť sa teším hlavne na "weird places series". Bude to prdel. :D
Náhodou, niekedy by si sa divila aký môže byť týždeň nudný oproti niektorým spešl dňom. Hlavne keď dočítam knihu je to spešl deň. :DD
Ty si reálna takisto, tak pššt. Budem sa hrať, že som to nepočula.
Vlastne je to tu dosť ružové, nabudúci rok KONEČNE maľujeme! :D
Presneee. Hlavne knihy a zápisníky so starými príbehmi, také šuflíky a police upratujem celé dni. :3 Mňa ešte čaká šuflík so šperkami a vecami do vlasov, toho sa dosť desím. :3
Ja som tiež dosť dlho nepozerala, už mi chýba. :3 Milujem, ako to znie po anglicky. The Doctor.
Je to už dobré, zas som nadrogovaný jednorožec. :D Mama si myslí, že som sa rozplakala, aby som sa vyhla umývaniu riadov, ale ja som ich DOUMÝVALA! :D
Ani to moje nie je prehnane dlhé. :D Lepšíme sa. :3 Alebo horšíme?! Chýbajú mi tie skvelé komenty, na ktoré som odpovedala štyristo rokov. :D ^.^

7 jass jass | Web | 30. august 2013 at 11:11 | React

Ano, je mi jasné a preberám plnú zodpovednosť. :D
To je také zvýrazňujúce, rada to používam. :D A Augustus je ešte plus. :3
Nevadí. :D aj tak som šťastná, skvelý happyend. :3
Pravda, nečítala som to od začiatku, lebo to som ešte nečítala tvoj blog, ale potom som si prečítala všetky diely a zaľúúúbila som sa. :D
Nemáš začo. Nemáš vôbec začo. Proste som napísala hotovú vec, že máš talent. Preto mi nemusíš ďakovať :D Júúú, NELLA MI UVERILA, vážení, uverila mi že má talent. :D Tento deň sa zapíše do histórie. :3

FEEELS. FEELS. FEEELS. Ty mi to venuješ? :3 Ty mi to venuješ?! TY MI to venuješ?! Júú. :D Teším sa. nech to je čo najskôr. :3 :D

Ty si úžasná. Nemáš začo, nemáš začo, nemáš začo :DD Fourujem ťa. :)

A ja som tak neskutočne šťastná že si šťastná že sa mi to páčilo. :D Prosím ťa, nemá sa mi na tom ČO nepáčiť. :D

Nestačí mi päť hviezdičiek. Vlastne, je to päť hviezidiček, ale fourových a pansycakeovských päť hviezdičiek. To tým piatim hviezdičkám dáva väčší zmysel. :D Nemáš začo :)

No, veď ty niečo robíš, píšeš zase dlhé komentáre. Júú. :D :3

Nejde. A keď si v tej časti, kde jej Ian hovorí: You. Are. Not. Leaving. Me. to nejde už vôbec. Je to... <3 <3 Skvelé dokonalé. úžasné. mať taký talent ako Steph alebo Suzzie alebo Cass alebo Veronica si pospevujem. :DD

Ani nie. Je to ťažký život. :DDD

Presnee. :3 Minule som zas pozerala ten trailer, a uvedomila som si, že v Divergente je úplne iná. V spectac. now, aj v TFIOS, je takmer nenamaľovaná, a aj tak je nádherná. :3 a v Divergente, predsa linku na oči mala len raz - dva razy, tak prečo ju má skoro stále?!! -.-

Ano. BOJUJME ZA SPRAVODLIVOSŤ! :D Poďme ho zbiť! :D

Áno, ale... Brrr. Bojím sa toho, ako to natočia. Tie zápasy totiž vyzerali celkom dobre. Ale bojím sa vidieť Drewa s vidličkou v oku... Brrr. Ach. Stačí :D

Je to super, my robíme také Ratatouille-lečo. :D To je v pohode, ja ťa chápem. :3 Nemám čuch, takže mi nemôže smrdieť a teda sa mi ani nehnusí. :3 Som zvláštna. :D

To zní pansycakeovsky. :D Bože, my sme divné, z nadávky sme si spravili slovo podobné ako feels. :DD

A nesťažujeme si :D či sťažujeme? :3

Aaaano. :D A keď to bude v Biológii tak sa začnem rehotať na celú triedu. :3 :3

Ale mám, mám za čo! :)) Poďakujem mu, a.i. :3

Dobre. Poslúchnem ťa a idem písať články, Doctor Who počká. :DD

To ešte neviem, ale bude to zaujímavé zrejme. :D
A hlavne toho A.i. :DDD
Čo je odpadlická? :3
Nie, nemám :D Nie je to zas až také ružové, len steny ale tie sú také staroružové, a záclony. Tie sú také Sharpayovské. Neviem, videla si High School Musical? :DDD
Musím aj ja vyhadzovať :3
Ano, je to super. :3
Najlepšie by som sa cítila ako vzduch obklopujúci Foura. :33 :D Myslím že deja-vu nemáš, zdá sa mi že jej to hovoril. :3
Ano, keď budeš písať nový úžasný príbeh a ja nejaký feelsovský článok, budeme mať o čom hovoriť. :DD

8 sarush ef sarush ef | Web | 30. august 2013 at 14:37 | React

Ach, to je hrozně hezké. Klobouk dolů.

9 ang ang | Web | 30. august 2013 at 19:43 | React

Od tebe by se měli nějací spisovatelé učit::)!!
Nebudu přehánět,  když řeknu, že píšeš fakt dokonale. Nevím co bych k tomu měla dodat.. strašně se mi to líbilo:-)

10 ang ang | Web | 30. august 2013 at 22:35 | React

No já jsem přečetla i nějaké knížky, které mi přišli fakt HROZNÉ. Takže si myslím, že by se určitě něco od tebe přiučili, fákt:)
Já vždycky někde objevím nějakej seriál, zkouknu první-dva díly a pak během pár dnů ho mám shlédnutej úplně celej. A pak brečim nad tim, že už se nemám na co dívat. Jinak už si z toho filmu nějak nepamatuji, kdo je Candy, ale tu hlavní postavu ztvárnila myslím Emma Watson, ale pamatuju si, že sem tam viděla i Ninu. Takže jo, asi máš pravdu:)

11 jass jass | Web | 31. august 2013 at 10:23 | React

Presne tak. :3 Augustus nadovšetko. :3

Ano. To je hlavné. Nie, ale fakt, neprežila by som, keby si to ukončila niečím ako" Ozve sa výk"
Všimla si si ten mix Rothovej a Van Houtena, však? :DD

Dokážem si to predstaviť. :3 Ďakujem :)

Dobre. Myslím, že aby si mi definitívne uverila, budem musieť spraviť niečo veľké. Nediv sa, keď na mojom blogu objavíš niečo v súvislosti s tebou. :D :3

Som najzapálenejší čitateľ čohokoľvek od teba, tak to je. :3

Neee. Celé zle. Ty ma fourpeetagaleaugustuspercyjaceharryronianjaredtamanicharlieuješ. [za teba som tam pridala aj Percyho aby si bola šťastná, a sebe som tam dala Tamaniho. A okrem toho ma pansycakedauntlesscakepeetaamitybreadmangoduckcigaretteuješ. Prepáč ak som niečo vynechala. :3

PRIZNÁVAM. Malo sa mi tam čo veľa vecí páčiť. :3

Díííky. :3 Nemôžem ohodnotiť jeden článok dvakrát?! Skúsim to. :3

Aaaano. Naspäť ku písacím koreňom. :D

:DD Dievča, dievča. :3

Presne tak. Nella. Ty. Ma. Neopustíš.

To sa dostaví. Nie, vážne, Suzanne napísala THG keď mala štyridsaťpäť, najmenej. Veronica napísala Divergent minimálne v dvadsiatich rokoch a Cassie neviem.. Fakt, ver mi, na výške, keď budeme mať spolu izbu :DDD budeme po večeroch písavať knihy a potom keď ich dokončíme budeme Barnes & Noble spamovať emailami s našími knihami kým nezareagujú a nevydajú ich. :3

To neviem, je to ťažká otázka. :D Ale aj ty si geniálna, neboj. :3

Aj ja! *trepe rukami vo vzduchu ako postihnutá veľryba*

Som strašne zvedavá kto zakričí "dosť" pri tom Trisinom zápase. :3 Dúfam že Four. :3

Nemám čuch. Necítim vôňu. Žiadnu. Nemám ho asi od ôsmich rokov, odkedy mám alergiu.

MY OBIDVE SME GENIÁLNE. Nenúť ma aby som na blog vážne napísala samostatný článok o tvojom sebavedomí.

Iba a.i.! :D

Aaaah tak. :3

Moc nie. :3 Skôr k Percymu. :3
Je to taká strašná pipina čo má všetko ružové.

A vadí ti to snáď?! :D

Nie, ruč za seba, NERUČ za mňa. :3 Fakt, keď budem čítať nejakú tvoju pansycakeovú poviedku, neručím za seba. :3

12 Leny Leny | Web | 31. august 2013 at 10:55 | React

Fajn, fajn, fajn. Kruté prizannie prichádza. Ešte som si to nestihla prečítať celé takže ešte nebudem čítať túto kapitolu :D Nemôžem, to by bol podovod. Ale prisahám že to dočítam (v momente ako dočítam Mesto Popola takže ma snáď ospravedlníš :D)

Takže k tvojmu komentáru, aj mne chýbali naše krásne legendárne komentáre. Len som akosi bola bez wifi :'(( Ale už som späť.

Hmm, ja neviem čo mám povedať na toľko chváli. Proste jedno veľké ďakujem ^^ Strašne ma ten tvoj komentár potešil (ako vždy :D).

Ja sa z ľudmi rada zahrávam a preto ti nepoviem či sa stretnú alebo nie. Alebo tebe by som to možno povedala ale to by som ti pokazila prekvapenie :'DD Takže budem pekne krásne ticho sedieť a písať :D

Inač aj Jass som už písala ohľadom bookwormie takže upozorním aj teba :D Ja vás dve zabijem že ste to otvorili keď som tu nebola. Ja som sa na to tak tešila. Od neviem kedy som to mala medzi záložkami a porste každý deň som to tam skontrolovala asi 20 krát. :DDD Ale som rada že ste to konečne spojazdnili :DD

13 the lizz. the lizz. | Web | 31. august 2013 at 13:13 | React

Ahsdsfhsfgsg! Proč už je to poslední díl? Každej díl jsem úplně hltala:) Fakt máš talent!!!
prosím, piš dál nějaké povídky, prosííím!:D

14 nikka nikka | Web | 31. august 2013 at 14:35 | React

Taková škoda, že to je poslední díl! Miluju tvé povídky a tvůj styl psaní. :-)

15 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 1. september 2013 at 19:46 | React

Jako všechno tak i tohle dobře končí, akorát mě mrzí, že už to byl poslední díl :( Jak spadl z toho jednorožce myslela jsem si, že to fakticky nezvládl, ale pak jak Elisa řekla: "Dokázal jsi to" to ve mě probudilo tak svělý pocit no :)
Super povídka a těším se na další...

16 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 2. september 2013 at 19:50 | React

I my tě máme rádi :)
I když jsem tušila, že to zvládne, stejně jsem se na chvíli lekla, že to fakt nedokázal, že prostě bude muset odejít.
Když jsem to četla, cítila jsem úzkost, a pak prostě jen radost a nadšení a úlevu.
A navíc tenhle díl byl speciálně dokonale napsaný, je to nádhera, píšeš nádherně.
Jediné, čeho mi je trochu líto jsou jejich rodiče. I když od začátku jsou mi lehce nesympatičtí, přišli přece o jedno dítě, o miminko, a teď přišli i o své druhé dítě. Celkem s nimi soucítím.
Moc se mi líbí jak jsi to udělala se vztahem Patricka a Elisy, jen škoda že ta část nebyla maličko delší :D
Já nevím proč a omlouvám se, jestli tě to urazí, ale tuhle povídku budu vždycky brát jako pohádku, jako nádhernou pohádku o klukovi, který hledal sestru a nejenže ji našel, našel k tomu všemu i domov a lásku.
Musíš mi slíbit, že zase rozepíšeš něco vícedílného, a upozornění, nedovedu čekat déle než měsíc a to je ode mě opravdu velkorysá nabídka :D
Ne, fakt krása Nell, máš můj obdiv za tvoje povídky :)

17 SherryK SherryK | Web | 28. october 2013 at 10:36 | React

A zase pozdě -,- Ale i tak, je to nádherá povídka, moc se mi to líbí, tvoje  povídky jsou prostě na úrovni a já jsem moc ráda že jsem poznala tvůj blog! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement