Pod Povrch - 6.

29. june 2013 at 7:38 | N. |  Pod povrch
Dostala jsem se k napsání další kapitoly povídky, já vím, že ty předchozí jsou na blogspotu, ale snad si to kdyžtak nějak vybavíte. Doufám, že se vám líbí:)

Spěšně jsem na sebe hodil oblečení, které mi během noci přibylo na židli. Nasoukal jsem se do tmavých kalhot, trička a trochu velké bundy. Ještě nikdy, snad od pohřbu Lucy, jsem na době neměl tolik černé barvy. Připadal jsem si, jako by se to opakovalo.
Podíval jsem se na hodiny. Ručky ukazovaly půl osmé, v tu dobu na mě přece měla čekat Elisa, ale nikde nebyla, alespoň ne v mém pokoji. Řekl jsem si, že počkám na chodbě, kde budu mít větší šanci si jí všimnout.
Otevřel dveře a leknutím jsem zadržel dech. Stála přímo ve dveřích a divně se na mě koukala, jako by se ani nedivila, že jsem do ní vrazil.
"D-dobrý ráno." Vykoktal jsem ze sebe.
"Dobrý," odpověděla. "Jde se na snídani. Mám hlad." Vykročila dlouhými kroky po chodbě. Měl jsem štěstí, že chodila všude se mnou, jinak bych se tam asi ztratil.
"Dobrou chuť," popřála mi hned po tom, co jsme si sedli a pustili se do koblih.
"Tobě taky," oplatil jsem jí to až moc strojeně. Koblihy byly první jídlo, co jsem tam jedl, u kterého jsem nemusel přemýšlet, co to je, jestli je to poživatelné a jak se to jí.
"Dneska bychom měli začít trénovat," oznámila mi. "No, máš nasednout na Měsíčního jednorožce a třikrát na něm objet jezero. To je sakra těžkej úkol, nepamatuju si, že by se to někomu povedlo, jestli vůbec."
"Tak to díky," zabručel jsem. Elisa se ušklíbla.
"Ale zkusit to musíš," zamyslela se. "Jel jsi vůbec někdy na koni?" zeptala se mě. Zavrtěl jsem hlavou. "Dobře. Takže začneme s ježděním na koni. Trochu se to protáhne, ale nějak to prostě uděláme. Nejdřív se na něj musíš nějak dostat. To zvládneš - pomůžu ti. Pak se ho budeš snažit chytit - protože jednorožce musíš nejdřív chytit, než na něj nasedneš, to je asi celkem logický, co?" koukla se na mě koutkem oka. "Ale nejsem si jistá, jestli to zvládneš. No, prostě to zkusíme." Ukousla si koblihy a mluvila dál. "A pak už jenom najdeme jednorožce a tadá!" rozhodila rukama, "projedeš se na něm třikrát kolem jezera a budeš tu moct zůstat. Není to skvělý?" usmála se.
"Bezva, to zvládnu bez toho, aby mi někdo pomáhal." Zabručel jsem s pořádnou dávkou ironie v hlase.
"Nech toho," napomenula mě. "Zvládneš to, ale s pomocí." Odkašlala si. "Teď by se hodilo, kdyby sis ty drobky z kalhot smetl a abychom už šli na louku," zasmála se. Okamžitě jsem si sklepal drobky z kalhot, abych si nepřipadal tak stupidně, a oba jsme vyšli na louku.

"Pánejo!" vykřikl jsem, když jsme vyšli ven. Všude kolem nás se rozprostírala jemně zelená louka. "Nevěděl jsem, že tady pod zemí máte louky a-"
"Ale jo, nebe je tady taky. Ale já njsem ten správném člověk, kterýho by ses měl ptát. Vlastně to neví nikdo. Je to takový nevysvětlitelný tajemství." Dodala tajemným hlasem.
Odněkud přiběhl kůň a zastavil přímo před námi. Jeho sněhobílá srst na slunci zářila.
"Ahoj, Nievo," pozdravila koně-klisnu Elisa a pomalu se rukou dotkla jejího krku. Pak se rychle obrátila ke mně. "Posadím se na ni a budu jezdit kolem dokola, zatímco ty budeš držet provaz a budeš se pomalu otáčet, abychom k tobě byly pořád čelem. Chápeš to?" rázně jsem přikývl. Několikrát už jsem viděl lidi, jak takhle trénují. Připadalo mi to strašně jednoduché, ale nejspíš jsme si měli každou chvíli role vyměnit.
Elisa se ladně vyšvihla klisně na hřbet a zamlaskala, aby se Nieva vydala upředu. Pevně jsem tiskl provaz.
Nieva se pomalu vydala dopředu, po chvíli ale mírně zahnula a začala chodit dokola kolem mě. Bylo to snadné. Jen jsem držel provaz a kontroloval, jestli jde správně, jestli není moc daleko ode mě a nebo moc blízko.
Z leda vyběhl hnědý kůň. Nieva si ho všimla, zastavila se na místě a koukala jeho směrem. Pak se z ničeho nic rozběhla a mně nezbyla jiná možnost, než běžet za ní. Nechtěl jsem nechat Elisu, aby ji ta myší klisna odnesla neznámo kam. Elisa se tvářila vyděšeně, nevěděla jsem ale, jestli proto, že uháněla na koni někam do lesa, nebo proto, že jsem běžel za nimi. Pevně jsem svíral provaz a běžel, co mi nohy stačily, ale ony už moc nestačily.
"Patriku!" zařvala na mě Elisa těsně před tím, než jsem zakopl a nechal se táhnou za klisnou. Nehodlal jsem provaz pustit. Nieva běžela dál a dál a já jsem si rozdíral břicho o kamení a pálil ruce o provaz, který mi z nich pomalu, ale bolestivě vyklouzával.
V té nejnečekanější chvíli Elisa z klisny seskočila a přistála přímo u mě. "Pusť to!" pobídla mě a já provaz pomalu začal pouštět. Dlaně jsem měl úplně rozedřené. Zastavil jsem se a koukal na Elisu, čekal jsem, že mi třeba bude trochu vděčná, že jsem Nievu nenechal jen tak běžet.
"Ty idiote!" rozkřikla se na mě. "Co sis sakra myslel? Proč jsi ten zatracenej provaz držel? Kdybys to pustil, nic by se nestalo." Málem jsem pustil něco jiného.
"Myslel jsem, že s tebou někam uteče, pádila jak šílená, zdálo se mi, že je úplně mimo." Vysvětloval jsem jí a ona se klepala vzteky. Nevypadala, že tohle patří k jejím denním činnostem.
"Myslel sis? Myslíš, že bych tohle nezvládla?" ptala se rozhořčeně. Nemohl jsem udělat nic horšího než pokrčit rameny. "Příště radši dělej všechno tak, aby tě to nezabilo." Řekla už mírnějším hlasem a v obličeji už nebyla tak rudá, tak nepříčetná.
"Tvoje ruce." Dotkla se mých rozedřených rukou a já trochu ucukl, snad proto, že to štípalo. "Musíme s tím něco udělat, takhle to mít nemůžeš. Pojď za mnou." Pořád mě držela za hřbety rukou a táhla mě k vysoké budově, ve které všichni nejspíš žili.
"Teď už to bude dobrý," uklidnila mě po tom, co mi na ruce napatlala spoustu různých mastiček a ovázala mi je několika vrstvami obvazů. "Příště by sis radši měl vzít rukavice."
"Hm." Koukal jsem do prázdna a snažil se nevnímat bolest, která postupovala od mých dlaní až k ramenům.
"Asi bychom měli začít s něčím jednodušším." Její hlas zněl mnohem jemněji, než když na mě křičela na louce. "Vrhneme se rovnou na to, že budeš jezdit ty."
"Jo, a ty mě budeš vodit a můj kůň se splaší a tentokrát budeš mít rozedřený ruce ty. Jedinej rozdíl bude v tom, že já nebudu vědět, jak se o tebe postarat, protože vůbec netuším, čím jsi mi ty ruce napatlala."

"Ne, budu jezdit s tebou," vysvětlila mi. To, že spolu pojedeme na koni, mi připadalo ještě nebezpečnější. Ale nechtěl jsem mít nic proti, tak jsem mlčel. Konec konců, mohla by to být i zábava.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Jass Jass | Web | 29. june 2013 at 9:14 | React

Aj dneska by mohol byť fajn deň, prvý víkend prázdnin. :3 Sme najlepšiéé.  
Asi tak.. Ale ona má celkovo pomýlené predstavy o móde, myslí si, že v čiernych šatách s veľkým výstrihom budem vyzerať bohvieako trendy. ^.^ Aj mne to trvá dlho a nakoniec sa vždy pohádame v obchode. -.-
Tak to ti gratulujem.. :) Mne ide otecko dnes pre Hostiteľa a Rezistenciu, nemôžem sa dočkááť. :D

Je to úplne super... Medzi Elisou a ním preskajujú iskry. Alebo sa to zdá len mne lebo vidím romantiku všade. :D Ale začína to byť veľmi zaujímavé. A sú tam jednorožci, to je plus! :D Akurát idem ti urobiť tie popisky do menu, tak potom skontroluj gmail. :)

2 Hani. | bevintage.blog.cz Hani. | bevintage.blog.cz | Web | 29. june 2013 at 13:53 | React

Přesně tak... nedochází mi, že bych se třeba měla radovat z prázdnin. Všem se nechce je mít? Vážně? Mě přijde, že jsou z nich všichni úplně hotoví..
Ach, děkuji. Dvě dvojky, měla bych na samý. Ale na to, že se neučím to nejhorší není.... Chemie je hrozná, ale horší je naše chemikářka. :DD Takže ta jednička mi dala docela zabrat, učit se přestávku před hodinou a tak, ale stálo to za to. Jojo, o přestávkách se učím nejčastěji. :D Hele ask zas tak špatný není, já mám dva, ale mám nový proto, abych neměla nervy z toho, kdo z mého okolí mi ho šmíruje. A za každou otázku budu ráda a jestli si ho založíš tak napiš, budu tě spamovat otázkama. :)

3 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 29. june 2013 at 14:47 | React

Přesně. Ale mě nedošly ani Vánoce, když jsem seděla u stolu. Chybí mi to nepětí, nervozita...
Přesně! Všichni moji nejmilejší teď jedou s domem dětí do Itálie, kamarádka na celý prázky na Orlík... a pak tu zbyde jen pár lidí. A WiFina blbne, asi tady schniju. :D
My jsme měli supla asi dva měsíce, učitelka byla nemocná a ta suplářka tak trošku.. no, dávala jedničky zadara a já toho moc neuměla, ale jedničky jsem měla a protože se mi to pak započítalo tak jsem měla jedničku. :) :D Pak se vrátila ta naše a taky jsem dostala hodně jedniček kromě laborek, protože jsem se to zázrakem naučila. :D
Přesně. :DDD Vždycky doma jedu počítač a pak o přestávkách nestíhám... :D Nejlepší bylo, když jsme si jednou psala na rychlo tahák, dutá jak bambus, kamarád mi pomáhal.. a já ho stratila. :D A pak jsem dostala jedničku a kamarád dvojku... :D A já jen čučela. :D
Určitě by to šlo. No, vlastně nevím, zkušenosti s tím nemám, ale u ostatních to pozoruji. Mám tam jiné jméno, nikdo mne nehledá, na facebooku ask nesdílím, nikdo neví. :D Ale založila jsem si druhej, někteří o tom věděli, nic mi tam sice nepsaly, ale víš jak... :) Určitě založ! Budu tě spamovat. :)

Nechápu, proč na něj začla ječet. :O Ale tak nevadí. :) Tuhle povídku jsem na blogspotu četla, myslím, čtvrtý díl? :) A jednorožce tam zapojit je dobrý nápad. :3 :D

4 Licorne | la-vervain.blog.cz Licorne | la-vervain.blog.cz | Email | Web | 29. june 2013 at 14:54 | React

Bože ten dizajn je niečo neskutočné O_O Ako to robíš. Krásny je. Aj ked nepoznám nikoho z tých ľudí tam hore okrem Harryho, je to super.
Už som si zvykla, že si na blog.cz a veľmi ma to teší. Príde mi to lepšie, len si to musím ešte opraviť v menú. Mám tam stále blogspot.
Na túto časť som sa veľmi, veľmi tešila. Netušila som, že to bude takto pokračovať.Prečo mám pocit, že mi ta Elisa niekoho tou povahou neskutočne pripomína ? :D

5 Licorne | la-vervain.blog.cz Licorne | la-vervain.blog.cz | Email | Web | 29. june 2013 at 15:09 | React

Od Jass ? Bože taj to je fakt krásne. Mne to prišlo nejaké povedomé. Typický Jass-style :D
A ani ja neviem, možno ma to napadne.

6 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 29. june 2013 at 15:18 | React

Přesně! Tak moc mi chybí to natěšení na něco.. teď to ani nepostřehnu. :D
Já teď bratra ignoruju, protože mi dal pohlavek. A už mne rozčiluje, takže ho asi třetí den v kuse ignoruju. :D Vzteká se, ale co. :D Nám wifina taky furt padá... hrozný. :X
Bože, tak to asi bylo něco. Slohovky mají asi blogeři v krvi. Moment, teď mi bratr taky čumí do monitoru. :D Ty jsi to přivolala! :D A teď odešel. :D Mě sloh hrozně baví... :) No asi ne, no. :D My s kamarádkou píšeme o veklých testech na kapesník, nešustí to, a když, tak se vymluvíme na to, že jsme si ten kapesník půjčily. :D Ještě na to nikdo nepřišel, musím zaklpat.
Ohooo, tak jdu spamovat. :D
Jen se chval, máš být na co pyšná. Já nikdy nic originálního nevymyslím.. :(

7 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 29. june 2013 at 15:47 | React

Bože, to jsi asi více chlupatá než by jsi chtěla. :D Mě dal normálně pohlavek, takže ho ignoruju. :D
No ani mi nemluv, tuhle jsme na tom workshopu měli psát odpovědi na otázky.... jeden a půl papíru, všichni tak půlku a já byla za divnou. pak mne štvalo, že jsme to zktrátila... :D
Roztrhlo? :D Nám se to netrhá. :D
Ahá. :D Ale nevadí, pomoz mi něco vymyslet! :D Něco romantického. :D

8 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 29. june 2013 at 20:47 | React

Já nevím kdo je Hurikán, ale ani kdo je Peeta. :D
Asi tak. :D To já při zkoušení z dějáku... :D Téma je třeba 1306, a já jedu : přemyslovci, lucemburkové, habsburkové. :D
Nám (naštestí) ne, *ťuk, ťuk, ťuk* musím zaklepat. :D Ale nikdy na to nepřišli... :)
Ne! I kdyby to byl špatnej konec já z toho udělám romantiku. :D

9 Jass Jass | Email | Web | 30. june 2013 at 9:59 | React

Dáš na tú knižku recenziu? To by bolo super. :3
Ty sa máš, asi nemám taký presvedčovací talent... Bože vždy keď si oblečie niečo škaredé a mám s ňou ísť na verejnosť, premeriavam si ju. Ona sa ma spýta, čo sa deje a ja že Niiiiiič. :D
Aj ja chcem už čítať toho Gatsbyho, ale asi si ho nechám na neskôr, mám teraz dôležitejšie priority. (TMI!!!! :|)

Jáá viem že som hodná. :3 Je to pekný design, musím sa poplácať po rameni pochvaľne. #done Najdokonalejšia je Tris a Jace. A tá Hazel je tiež pekná, počkaj pošlem ti celú kresbu aby si videla ako vyzerá Augustus. Priprav si podbradníček, aby si sa nezaslinila. :D
http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2013/113/9/7/okay__by_dreamscomingtrue-d62qxym.png

10 Jass Jass | Web | 30. june 2013 at 11:13 | React

Jéééj, Nell, ďakujem. :)* Osobne sa skôr prikláňam k názoru že vypadám ako víla, ale ktohovie, možno si tie šaty raz na svatbu zoberiem. Ak si nájdem chlapa, ktorý je pre mňa dosť dobrý, po tom čo som prečítala desiatky kníh s nádhernými, chytrými, vtipnými, úžasnými, odvážnymi hlavnými hrdinami. -.-
U nás teraz prší. A že leto. Pffff.
Jú, tomuto sa hovorí VIP zdroj informácií. :D
Fúha, vy ešte chodíte do divadla? Ja som naposledy bola na Snehulienke a Siedmych Pretekároch s mamou. :D
Joj ďakujem. :))
Ten Augustus je tam taký sexepílový. Tá cigareta úplne najviac. :D

11 Jass Jass | Web | 30. june 2013 at 12:01 | React

Chcela som si natrhať sedmokrásky (to bielo-žlté z čoho sa robia vence do vlasov) a zapliesť si ich do vlasov, ale nestihla som. :/
Ale mne to je jedno, keby som si našla chlapa dokonalého ako Peeta/Čtyřka/Jace/Harry/Augustus etc., nech je aj na vozíčku premňazamňa!
Aj by som čítala, keby som už mala Rezistenciu a Hostiteľa doma! -.-
ODPADLÍCI!!!! Júú. :3
John Green je strašne chytrý, to sa mi na tej knihe páčilo, samé múdrosti. :D

12 Jass Jass | Web | 30. june 2013 at 12:45 | React

Peeta je šampión v maskovaní, on by mi kvety nejako už len vyrobil. Fúha, keby Katniss bola naštvaná na mňa... Bola by som mŕtva o chvíľu. -.-
Otec hovoril, že včera príde. Hovoril, že príde do jedenástej. Čo povie nabudúce, že príde do konca sveta?!!
Ja som aj včera rozmýšľala do akej frakcie by som šla. Pracovať tvrdo ako robotník nedokážem, takže odpadlíkom by som byť nemohla. Úprimná nie som väčšinou, takže tam tak isto nie. Som dosť sobecká, takže Odovzdanosť nepripadá do úvahy, a som dosť temperamentná, aby som nezapadla ku Mierumilovným. A síce mám rada knihy, ale len tie s príbehmi. Vzdelaná chcem byť, ale nie tak veľmi ako voľná. Júúú, to znamená že možno stihnem Tris vyfúknuť Tobiasa. Iba žartujem. :D Najviac sa mi páčil ten skok zo strechy, také niečo som už robila a bolo to <3
"World´s not a wish granting factory," alebo tak nejako.. <3

13 TeSs / terky-life TeSs / terky-life | Web | 30. june 2013 at 20:45 | React

Týjo fakt super. Moc se mi tato povídka líbí je asi nejkrásnější ze všech co jsem zatím četla. Moc se mi líbí jak popisuješ všechny detaily a nikdy na níc nezapomeneš ;) Jak jsi popsala toho koně to bylo úplně senzační. Moc ráda to čtu a těším se na další díl :) Je to fakt super.

14 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 1. july 2013 at 13:57 | React

Je to skvělé jako všechny díly téhle povídky. Asi už jsem to psala, ale stejně. Celé mi to přijde takové pohádkové a prostě se mi to moc líbí :) Už se těším až konečně pojede na tom jednorožci, jsem na to zvědavá :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama